رونمایی سری هواوی میت ۴۰ به احتمال زیاد به تعویق می افتد

مطابق گزارش GSMArena هواوی به دلیل نیاز به ارزیابی مجدد در بخش تراشه، رونمایی میت ۴۰ را به تعویق انداخت.

طبق گفته افراد خودی، هواوی به سازندگان قطعات خود اطلاع داده است که تولید قطعات تلفن های هوشمند آینده این شرکت یعنی هواوی میت ۴۰ را متوقف کنند.

این ممکن است باعث تعویق ۱ یا ۲ ماهه رونمایی دستگاه جدید هواوی باشد. Nikkei Asia Review نوشت که هواوی ممکن است که هنوز مدل های جدید برنامه ریزی شده منتشر کند اما هنوز هم زمان عرضه به تاخیر می افتد.

یک نفذ این اضهار را داشت که اگر شاهد تعویقی در کار باشد، باید منظر منتظر ۱ یا ۲ ماه تاخیر در رونمایی باشیم. وی همچنین اضافه کرد که این به دلیل این بوده است که شرکت چینی به دنبال تحریم های آمریکا هنوز مشکلات زنجیره تامین قطعات را حل و فصل نکرده است و مشغول آن ها است.

چرا رونمایی هواوی میت ۴۰ به تعویق می افتد؟

جدا از این، یک مدیر اجرایی با یک تامین کننده هواوی کفت که شرکت باید در ماه جاری ساخت قطعات گوشی های سری میت ۴۰ را آغاز کند. آنها همچنین برای گوشی های آینده آنر هم باید قطعاتی تهیه کنند. اما هواوی پیش از این گفته بود که تولید تا زمان رونمایی بیشتر متوقف می شود.

یکی از دلایل تعویق این است که هواوی در حال بررسی سطج موجودی تراشه های موبایل های سیلیکون است و مشغول تایید سایر تراشه هایی است که توسط کوالکام و مدیاتک ساخته می شوند. اما تایید سایر تراشه ها می تواند منجر به طراحی مجدد قطعات سخت افزاری بشود که این هم نیازمند زمان است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
رونمایی سری هواوی میت 40

به دلیل تحریم های قبلی ایالات متحده، هواوی مجبور شد ارزیابی مجدد تراشه های خود را مجددا از سر بگیرد. این شرکت آماده پاسخگویی به تحریم ها است، اما تراشه های قدیمی هزینه پرچمداران جدید را کاهش می دهد.

هواوی سعی کرده است که سفارشات خود از TSMC را تا ارزش ۷۰۰ میلیون دلار افزایش دهد. این ممکن است شامل یک پردازنده ۵ نانومتری کیرین ۱۰۲۰ و یک مودم ۷ نانومتری ۵G باشد. اما با این حال ایالات متحده در تلاش است که چنین معاملاتی را سد کند.

هواوی این اطلاع را داده است که حدود ۲۰ درصد از سفارشات خود را در ماه های جولای تا سپتامبر کاهش می دهد، این امکان هم وجود دارد که حتی در سه ماهه دسامبر هم شاهد کاهش سفارشات باشیم. با ادامه این روند جلوگیری از افول بسیار دشوار خواهد بود.

هواوی به دنبال تامین کنندگان جایگزین تامین کننده تراشه است. اگر این شرکت مجبور باشد از تراشه های کوالکام یا مدیاتک استفاده کنند، ممکن است نیاز به طراحی مجدد ساختار کلی گوشی باشد.

این غیر ممکن نیست ولی باعث تاخیر رونمایی آن می شود. بعد از دست دادن سرویس های گوگل پلی، روند توسعه خارج از چین کند شده است. اما این شرکت با داشتن یک بازار داخلی قوی و تغییر استراتژیک در تجرات تجهیزات ارتباطات، این کمبور را برطرف کرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر