هواوی سری هواوی P50 را در نیمه اول ۲۰۲۱ رونمایی می کند

هواوی به دلیل تحریم ایالات متحده که این شرکت را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری در تحت فشار قرار داده است، تاثیر زیادی در تجارت گوشی های هوشمند این غول چینی گذاشته است. این تحریم از سال ۲۰۱۹ وجود دارد و این شرکت موفق شد تا به حال موفق شده علی رغم این همه فشار هنوز زنده بماند.

این شرکت دسترسی به بخش تراشه های سیلیکون خود را از دست داد. و TSMC، تامین کننده تراشه های ۵ نانومتری این شرکت دیگر نمی تواند با این شرکت معامله کند. هواوی همچنان در تلاش است تا در بخش گوشی های هوشمند سرپا بایستد و اخیرا سری هواوی میت ۴۰ را با عنوان آخرین دستگاه های مجهز به پردازنده های کایرین منتشر کرده است.

اکنون این شرکت برای ادامه دادن خط پرچمدار خود باید به تولید کنندگان دیگر اعتماد کند. با وجود مشکلات، این شرکت همچنان قصد دارد پرچمداران سری هواوی P50  را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ عرضه کند.

هواوی P50
رونمایی هواوی P50 در نیمه اول ۲۰۲۱

طبق گزارشی از TheElec، هواوی قصد دارد نسل بعدی سری پرچمدارا P خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ رونمایی کند. در این گزارش همچنین آمده است که هواوی به احتمال زیاد از پردازنده کایرین ۹۰۰۰ که مبتنی بر فرایند ۵ نانومتری است، استفاده خواهد کرد.

به حر هال، این تعجب آور است که گزارشات حاکی از آن بود که هواوی کل عرضه را به سری میت ۴۰ هدایت کرده است. یو ریچارد، مدیر عامل هواوی در بیانیه قبلی گفت که سری هواوی میت ۴۰ می تواند آخرین دستگاه هایی باشند که از پردازنده کایرین استفاده می کنند.

سری میت ۴۰ هواوی در میان گوشی های اندرویدی ” نامبر وان ” هستند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

چندی پیش، یکی از مدیران ارشد هواوی ادعای بزرگی را مطرح کرد که ممکن است برخی از تولید کنندگان با آن موافق نباشند. به گفته بروس لی، نایب رئیس خط تولید تلفن همراه هواوی، سری میت ۴۰ هواوی در میان گوشی های اندروید ” نامبر وان ” در پست ویبو آمده است: ” سری میت ۴۰ واقعا هم در میان گوشی های اندرویدی شماره یک است. این یک گوشی هوشمند است که واقعا از مدیریت جامع رنگ پشتیبانی می کند”.

سری میت 40 هواوی در میان گوشی های اندرویدی

بروس لی اشاره کرد که میت ۴۰ پرو از دو حالت مختلف رنگ، استاندارد و زنده در تنظیمات پشتیبانی می کند. حالت استاندارد اینجا کاملا متفاوت از محصولات قبلی است. با حالت استاندارد جدید سری میت ۴۰، سیستم صفحه نمایش مدیریت رنگ را به طور کامل انجام می دهد، نه اینکه تنها از طیف رنگی sRGB پشتیبانی کند.

بر اساس گزارش ها، سیستم به طور خودکار تشخیص می دهد منبع یا برنامه از کدام قالب استاندارد استفاده می کند. sRGB، P3 یا HDR باشد، دستگاه از نقشه برداری از طیف رنگی و الگوریتم های دیگر برای سازگاری خودکار با طیف رنگ صفحه استفاده می کند.

بروس لی همچنین ادعا می کند که از نظر طراحی طیفی، طراحی صفحه نمایش میت ۴۰ منبع نور آبی را هدف قرار می دهد تا از ایجاد باند های مضر جلوگیری کند. و محافظت بهتر از چشم را ارائه می دهد. علاوه بر این، طراحی فعلی آن آستانه کم نور شدن ۹۰ نیتی DC و PWM است و یک سوئیچ ضد لرزش صفحه را فراهم می کند.

اگر سوئیچ فعال باشد، این می تواند از پرپرزدن در محدوه روشنایی کامل از بین ببرد. زمانی که نوبت به درجه بندی گوشی های هوشمند اندرویدی می رسد، پارامتر های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. در حقیقت، گوشی اندرویدی نامبر وان به نیاز کاربر بستگی خواهد داشت.

اگر کاربری گوشی های اندرویدی را با اجرای برنامه های رتبه بندی می کند، سری هواوی میت ۴۰ نمی تواند نامبر وان باشد. بدیهی است که به نظر می رسد بروس لی ار نظر مدیریت رنگ سری میت ۴۰ را به عنوان نامبر وان نام برده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

مشاهده تمامی اخبار و حواشی نمایشگاه CES 2021

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر