ساخت ماسک هوشمند توسط دانشمندان ژاپنی

ساخت ماسک هوشمند توسط دانشمندان ژاپنی

شیوع ویروس کرونا در تمامی دنیا باعث تعطیلی و از بین رفتن کیفیت کار های موجود در سراسر دنیا شده است و به نوعی شاهد این هستیم که مردم دنیا در حال عادت کردن به این حالت و این بیماری هستند که هر روز در حال افزایش می باشد و نزدیک به رکورد ۱۰ میلیون مبتلا در سراسر دنیا می باشد.

این ویروس به قدری ضرر های زیادی به تمامی مشاغل در سراسر دنیا وارد کرده است که هزینه های بسیار زیاد و جبران ناپذیری می باشد و باید به این اشاره کرد که واقعا دیگر شرکت های تولید کننده لوازم بهداشتی و سلامت در دنیا پاسخگو این همه نیاز از سوی شهروندان سراسر دنیا نمی باشند.

بخاطر درخواست بالا برای ماسک های بهداشتی، یک شرکت ژاپنی با ایده بسیار فوق العاده و جذاب برای رفع این مشکل یک راه حل بسیار مناسب و یک اختراع فوق العاده انجام داده است که شاهد حالتی بسیار مناسب و فوق العاده از سوی این شرکت ژاپنی هستیم.

ساخت ماسک هوشمند توسط دانشمندان ژاپنی بسیار خاص و قابل توجه می باشد، این ماسک به صورت هوشمند می باشد و کاربر می تواند بیش از یک بار از این ماسک استفاده کند و به نوعی یکبار مصرف نیست و حدود یک سال می توان از این ماسک استفاده کرد که دارای فیلتر دارای تعویض می باشد.

این ماسک به صورت بیسیم به گوشی فرد مورد نظر متصل می شود و باعث بهبود تماس های صوتی کاربر به اضافه ترجمه متن های گفته شده توسط کاربر در داخل ماسک از زبان ژاپنی به هشت زبان دیگر دنیا از مزیت های فوق العاده این ماسک می باشد، همچنین این ماسک قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار را در سیستم خود جای داده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
ساخت ماسک هوشمند توسط دانشمندان ژاپنی

ساخت ماسک هوشمند توسط دانشمندان ژاپنی

شرکت ژاپنی Donut Robotics تولید این ماسک هوشمند را به عهده گرفته است و نام انحصاری این ماسک نیز c-mask نامگذاری شده که با استفاده از بلوتوث به صورت اتوماتیک به گوشی همراه متصل می شود و قابلیت های بسیار ویژه و جذابی را در خود جای داده است.

این شرکت در نظر دارد حدود ۵۰۰۰ عدد از این ماسک ها را در نسخه اولیه در بازار ژاپن توزیع کند و بعد از آن بازار های اروپا و آمریکا نیز از اهداف این شرکت برای عرضه نهایی آنها به تمامی کشور های جهان خواهد بود تا آنها نیز از این فناوری نهایت استفاده را داشته باشند.

قیمت اولیه این ماسک حدود ۴۰ دلار خواهد بود، مدیر این شرکت هدف اصلی این استارتاپ را رشد علم رباتیک نسبت به نیاز جامعه اعلام کرده است و امیدوار است بتوانند به سراسر دنیا از این ماسک ها که طرفداران بسیار زیادی در این مدت کم به دست آورده را توزیع کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gadgetsnow

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

1 نظر
  1. ابراهیم میگه

    خیلی جالبه

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر