سامسونگ از حافظه UFS 4.0 رونمایی کرد

با وجود اینکه حافظه یک گوشی جز مهم ترین نقاط فروش آن به شمار می رود ولی نوع ذخیره سازی اغلب نادیده گرفته می شود. اکثر گوشی های اندرویدی از حافظه UFS استفاده می کنند و بیشتر پرچمداران هم از نوع ۳.۱ UFS بهره مند هستند.

روز سه شنبه، سامسونگ از حافظه UFS 4.0 رونمایی کرد که از حافظه نسل ۷ V-NAND سامسونگ و کنترل اختصاصی با سرعت خواندن متوالی تا ۴۲۰۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متوالی تا ۲۸۰۰ مگابایت بر ثانیه استفاده می کند. فناوری جدید حافظه همچنین در مقایسه با نسل قبلی، ۴۶ درصد بهبود راندمان انرژی را در سرعت خواندن ارائه می کند.

مقدمه: سامسونگ راه حل ذخیره سازی ۴.۰ Universal Flash Storage (UFS) با بالاترین عملکرد صنعت را توسعه داده است که تأییدیه هیئت مدیره JEDEC® را دریافت کرده است. UFS 4.0 چیست و چه معنایی برای ذخیره سازی آینده دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید. — Samsung Semiconductor

Samsung Semiconductor سوم می ۲۰۲۲

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در هر خط حافظه UFS 4.0 تا ۲۳.۲ گیگابایت بر ثانیه اطلاعات قرار می گیرد که نسبت به حافظه UFS 3.1 دو برابر شده است. سامسونگ به این میزان پیشرفت می بالد چون پهنای باند برای گوشی های فایو جی که به پردازش داده های زیادی نیاز دارند، عالی است. و انتظار دارد شاهد استفاده از این فناوری در برنامه های کاربردی VR و AR و خودرو های آینده باشیم.

فناوری حافظه جدید را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که از فضای ذخیره سازی تا ۱ ترابایت پشتیبانی کند، بنابراین این بدان معناست که شاهد گوشی های بیشتری با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت در آینده نزدیک خواهیم بود.

سامسونگ انتظار دارد تولید انبوه حافظه UFS 4.0 در سه ماهه سوم شروع شود، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که گوشی هایی که از فناوری حافظه جدید استفاده می کنند تا پایان سال رونمایی می شوند. احتمالا سری گلکسی S23 یکی از اولین گوشی هایی خواهد بود که از این فناوری استفاده می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر