سامسونگ تا سال ۲۰۲۵ سنسور دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی را تولید می کند

سامسونگ اولین سنسور دوربین موبایل ۱۰۸ مگاپیکسلی را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد. هفته گذشته، سامسونگ اولین سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را هم منتشر کرد. با این حال، سامسونگ برنامه هایی برای بهتر شده دارد. این غول کره ای صنعت موبایل سال گذشته فاش کرد که می خواهد سنسور دوربین ۶۰۰ مگاپیکسلی را تولید کند.

سنسور دوربین 576 مگاپیکسلی

سنسور دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی برای خودرو ها

هاچانگ لی، نایب رئیس ارشد سنسور های الکترونیکی سامسونگ، از اسلاید جالبی در سخنرانی خود در اججلاس SEMI اروپا استفاده کرد. این اسلاید نمای کلی پیشرفت پیکسل های سنسور دوربین و روند وضوح تصویر را از سال ۲۰۰۰ به تصویر می کشد. همچنین نشان می دهد که سامسونگ قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ سنسور دوربین ۵۷۶ مگاپیکسلی رونمایی کند. با این حال، این سنسور ممکن است در گوشی های هوشمند ظاهر نشود، اما در خودرو.

وب سایت سامسونگ پیشتر اشاره کرده بود که وضوح تطابق چشم انسان حدود ۵۰۰ مگاپیکسل است و این شرکت امیدوار است که بتواند از این سطح فراتر رود. با سنسور ۵۷۶ مگاپیکسلی ممکن است به این موفقیت دست پیدا کند. با این حال، این لزوما به این معنا نیست که استفاده از آن در گوشی های هوشمند راحت خواهد بود. بر عکس، چنین سنسور هایی را می توان در خودرو های خودران، هواپیما های بدون سرنشین و تجهیزات پزشکی استفاده کرد. خودرو های خودران هم برای پردازش تصاویر و فیلم ها چنین سنسور های با وضوح بالا به تراشه های فوق العاده قدرتمند نیاز دارند. بنبراین این فرض که چنین سنسوری در گوشی های هوشمند ظاهر نمی شود کاملا منطقی است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سنسور ISOCELL GN2 سامسونگ

سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN2 سامسونگ به دلیل اندازه پیکسل بزرگ، فوکوس خودکار دو پیکسلی، پردازش HDR عالی، فیلمبرداری ۴K با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه و ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و نویز پایین، گزینه مناسبی برای گوشی های هوشمند خواهد بود. گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس ممکن است از این سنسور ۵۰ مگاپیکسلی استفاده کنند.

دومی می تواند با تنظیم مجددپیکسل های رنگی با استفاده از یک الگوریتم هوشمند موزاییک مجدد ۱۰۰ مگاپیکسلی عکس بگیرد. تصاویر ۱۰۰ مگاپیکسلی دارای سه لایه ۵۰ مگاپیکسلی به رنگ های سبز، آبی و قرمز هستند. به دلیل یک الگوریتم خاص، سنسور با همپوشانی، زوم و ادغام تصویر، عکاس با وضوح بالا تولید می کند.

همچنین این اولین سنسور سامسونگ است که از دو پیکسل پرو استفاده می کند. مورد دوم پیشرفته ترین راه حل PDAF این شرکت است. به جای تقسیم تمام پیکسل های قرمز، سبز و آبی به صورت عمودی، پیکسل های سبز به صورت مورب تقسیم می شوند. بالا و پایین می توانند تفاوت های مرحله ای و همچنین سمت چپ و رایت را بخوانند. این منجر به فوکوس خودکار سریع تر و دقیق تر می شود، به ویژه در شرایط دشوار مثل محیط های کم نور حرکت سریع اجسام.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر