سرقت اطلاعات حاوی حقوق و دستمزدهای فیس بوک

سرقت اطلاعات حاوی حقوق و دستمزدهای فیس بوک

معمولا وقتی کلمات فیس بوک و نشت کردن داده می شنویم ، در مورد سو استفاده با در معرض اصلاعات کاربر قرار دارد . اما آخرین سرقت داده ها برای این شرکت کمی به خانه نزدیک است ، زیرا دیسک های سخت حاوی اطلاعات حقوق و دستمزد هزاران کارمند به سرقت رفته اند .

ممکن است فیس بوک در چند سال گذشته قدم هایی برای سخت تر کردن سیاست های کنترل داده خود برداشته باشد ، اما به نظر می رسد بهترین اهداف آنها به دلیل اشتباه یک کارمند و یک نقطه بدشانسی خنثی شده است . صبح جمعه ، کارمندان فیس بوک ایمیلی از مدیریت دریافت کردند که تائید می کند هارد دیسک رمز گذاری نشده حاوی اطلاعات شخصی و حقوق و دستمزد از ماشین یک کارمند به سرقت رفته است .

طبق گفته های بلومبرگ ، دیسک ها حاوی اطلاعات تقریبا ۲۹۰۰۰ نفر بودند که در سال ۲۰۱۸ در فیس بوک کار می کردند ، شامل اطلاعاتی از قبیل حقوق ، پرداخت پاداش ، جزئیات حساب بانکی و شماره های تامین اجتماعی جزئی از آن ها بودند .

برای اولین بار ، هیچ داده کاربر فیس بوک به خطر نیفتاده .

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

این شرکت اعتقاد ندارد که اطلاعات کارکنان به طور خاص هدف قرار گرفته است . در عوض آنها معتقدند که این فقط بدشانسی بود که دیسک ها در اتومبیل شکسته شده قرار داشتند . سخنگوی فیس بوک گفت : ما با اجرای قانون کار کردیم ، زیرا آنها در مورد شکستنی در سرقت خودرو و سرقت کیف کارمند حاوی تجهیزات شرکت با اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد کارمندان که روی آن ذخیره شده بود ، به گفته تحقیقات این سرقت فقط تلاش برای سرقت اطلاعات کارمندان بوده است .

با کمال تعجب ، کارمند تاسف بار که ماشینش به سرقت رفته بود ، به این معنی نبود که دیسک های سخت را از دفتر بیرون آورد . فیس بوک تائید کرده است که آنها از گفتن آنچه که مناسب دقیقا اعلام کردند ، امتناع کردند .

با این حال ، شاید به همان اندازه نگران کننده برای اعضای کارمندان ،جدول زمانی وقایع و کندی فیسبوک در برقراری ارتباط با مردم باشد . گفته می شود که این شکست در ۱۷ نوامبر اتفاق افتاده است و چند روز بعد فیس بوک تائید کرد که دیسک های مورد نظر سرقت شده اند ، اما کارمندان تا ۱۳ سپتامبر اطلاع رسانی نشده اند . این تقریبا یک ماه است که کسی که مرتکب این جرم یا سرق شده است می تواند از داده ها اسفاده کند .

بنا به گزارش ، نامه الکترونیکی برای کارکنان ، کارمندان را به اطلاع بانک های خود تشویق می کند و به افراد آسیب دیده یک مشارکت دوساله در طرح شناسایی سرقت هویت را می دهد .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر