سرمایه گذاری هواوی در TSMC در سال ۲۰۱۹ با بودجه ۵.۱ میلیارد دلاری

به نظر می رسد که هواوی در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۶.۱ میلیارد یوان (۵.۱ میلیارد دلار) به TSMC کمک کرده است، این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۸۰% افزایش داشته است.

در کل درآمد شرکت، سهم ۸% آن به ۱۴% افزایش یافته است. این امر باعث می شود هواوی دومین مشتری بزرگ تولید کننده تراشه های تایوانی و بعد از اپل در جایگاه دوم قرار بگیرد.

این صنعت معتقد است اگر هواوی با تحریم های بیشتر از سوی ایالات متحده روبرو شود، این یک نگرانی پنهان برای توسعه آینده تجاری TSMC خواهد بود.

سرمایه گذاری هواوی در TSMC

سرمایه گذاری هواوی در TSMC در سال ۲۰۱۹ با بودجه ۵.۱ میلیارد دلاری

داده ها نشان می دهند که اپل در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۵۸.۳ میلیارد یوان (۸.۲۴ میلیارد دلار) به TSMC کمک کرده است و این مقدار نسبت به ۲۳% سال گشته با رشد ۱ درصدی همراه بوده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

دلیل افزایش سهم هواوی این است که علاوه بر گسترش تقاضای رشد اقتصادی تجارت خود، این شرکت به دلیل خطر جلوگیری از تحریم های ایالات متحده است. همچنین، موجودی تراشه را بسیار افزایش داده و سطح موجودی را به بیشت از ۱۰۰ روز رسانده است.

در بازار ریخته گری، سهم بازار جهانی TSMC به ۵۲% رسیده است. علاوه بر این، درآمد حاصل از فرایند تولید تراشه های ۵ نانومتری و ۷ نانومتری به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار تایوان (۳.۳۴ میلیارد دلار) است که بسیار بیشتر رقبا در بازار فرایند رده بالا است.

در مورد رشد این شرکت، بیماری همه گیر COVID 19  بر همه چیز روی کره خاکی از جمله صنعت تلفن های هوشمند تاثیر گذاشته است. به گفته تحلیلگران بازار، ممکن است تا پایان سال ۷ تا ۹ درصد در بازار جهانی فروش گوشی های هوشمند را تجربه کنیم.

تنها چیزی که می تواند این واقعیت را تغییر دهد ۵G است. TSMC فکر می کند که فروشندگان و اپراتور های شبکه در در حال تهاجمی بازاریابی ۵G و رونمایی تلفن ها جدید با اتصالات ۵G هستند.

با ظهور تلفن های هوشمند میان رده با اتصال جدید، همچنین می توانیم انتظار داشتیم که این محبوبیت در بین مشتریابی که قادر به تهیه یک پرچمدار گران قیمت نیستند، محبوبیت بیشتری پیدا کند. ۵G به طور قطعی بازار را در سال های آینده سوق خواهد داد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر