سرویس موبایل هواوی (HMS) در حال حاضر توسعه دهنده میلیونی دارد

چند روز پیش، هواوی رسما اعلام کرد که اولین تلفن هوشمند ۵G خود را با سرویس موبایل هواوی (HMS) از ۲۴ فوریه وارد اروپا خواهد کرد. این همچنین یکی از معدود تلفن های هوشمند اندروید غیر GMS برای ورود به بازار اروپا خواهد بود. GMS همان سرویس موبایل گوگل  یک نفرین ضروری برای تلفن های جهانی اندروید به جز بازار چین است. این در حالی است که سیستم اندرویدی همچنان آزاد و منبع باز است و همچنان برای کنترل گوگل اندروید در بازار گوشی های اندروید مهم است.

قبل از شروع دولت آمریکا برای رفع تحریم ها، هیچکس به فکر جایگزینی برای GMS نبود. با این حال، از ماه مه سال ۲۰۱۹، ایالات متحده شرکت های آمریکایی را از همکاری با هواوی منع کرده است. با وجود این ممنوعیت، هواوی نمی تواند از سرویس موبایل گوگل استفاده کند. این تاثیر قابل توجهی در بازار های خارج از کشور اصلی هواوی به ویژه بازار اروپا دارد.

HMS پاسخ هواوی به ممنوعیت GMS است. با توجه به اهداف هواوی ، حتی اگر این ممنوعیت هم برداشته شود، توسعه HMS ادامه خواهد یافت. سرویس موبایل هواوی برای اولین بار در کنفرانس  HDC سال گذشته اعلام شد. در آن زمان ۱۴ سرویس شامل ۹ خدمات اساسی و ۵ خدمات رشد وجود داشت. با این حال، از هم اکنون، حدود ۲۴ سرویس دارد. این نشان م یدهد که HMS بسیار سریع در حال پیشرفت است. علاوه بر این، تعداد توسعه دهندگان اکوسیستم HMS نیز به سرعت در حال افزایش است. طی چهار ماه، حدود ۴۰۰۰۰۰ توسعه دهنده به اکوسیستم پیوسنتد. هم اکنون حدود ۱.۳ میلیون توسعه دهنده دارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سرویس موبایل هواوی دارای بیش از ۵۰K برنامه

گالری برنامه دارای بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و همچنین ۵۵ هزار برنامه است. با وجود مشکلات، هواوی همچنان HMS را در اروپا، روسیه، خاورمیانه و مناطق دیگر ارتقا می بخشد. پیش از این ۱۰ میلیون دلار در روسیه برای جذب توسعه دهندگان محلی سرمایه گذاری کرده بود. یک هفته پیش، یک شرکت مخابراتی ترکیه به نام تورکسل نیز با هواوی توافق کرد برای فروش ۱ میلیون تلفن هوشمند قدرت گرفته با HMS.

در کنفرانس توسعه دهندگان هلند در اوایل این ماه، هواوی همچنان خواستار توسعه دهندگان اروپایی برای پیوستن به اکوسیستم HMS شد. برنامه نهایی تخریب اکوسیستم GMS در اروپا است. بدون ممنوعیت ایالات متحده، این اتفاق نمی افتد. در مورد این موضوع اشتباه نکنید، HMS هنوز راه طولانی برای رسیدن به حد GMS دارد. با این حال، این یک رقابت تازه متولد شده است و ما نمی دانیم تا چه حد می تواند طی شود. به غیر از سیستم عامل iOS، هیچ سیستمی دیگری قادر به مطابقت با اندروید گوگل نیست.

در نامه جدید سال نو برای ترمینال های مصرف کننده در اوایل ژانویه، مدیر عامل کسب و کار معرف کننده هواوی یوچنگدونگ پیشنهاد داد که هواوی متعهد به ساخت سرویس های ابر ترمینال هواوی HMS در سال جاری باشد. این یرویس در حال حاضر در بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه در سراسر جهان و ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در دسترس است. یو چنگدونگ تاکید کرد که هواوی بطور ناخواسته در حال جهانی شدن است و ما باید حل مشکلات زیست محیطی در خارج از کشور اولویت قائل شویم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.