سریع ترین حافظه ssd دنیا (غول میکرون معرفی شد)

سریع ترین حافظه ssd دنیا (غول میکرون معرفی شد)

به اعدای شرکت میکرون سریع ترین اس اس دی دنیا را طراحی و تولید کرده اند، این شرکت با اعلام خبری در شبکه های اجتماعی خود به طور رسمی اعلام کرده است، توانایی تولید سریع ترین حافظه داخلی را پیدا کرده است.

این شرکت با ادعای عجیب و غریب خود، رونمایی از سرعت ۹ گیگابیت برثانیه رونمایی کرد و گفته می شود این محصول با سرعتی باور نکردی و با تاخیر ۸ میکرو ثانیه که سرعت خوانایی را بیش از حد سریع تر می کند که این اتفاق برای اولین بار توسط این شرکت عملی می شود.

سریع ترین حافظه ssd دنیا متعلق به اینتل می باشد که با سرعت خوانایی ۱۲۰ مگابیت بر ثانیه به یکی از پر سرعت ترین حافظه های داخلی دنیا تبدیل شده است اما با ادعای شرکت میکرون درباره ساخت ssd با سرعت فوق العاده این رتبه را از اینتل خواهد گرفت و میکرون را به صدر پرسرعت ترین حافظه های داخلی دنیا تبدیل خواهد کرد. اسم محصول جدید میکرون x100 خواهد بود.

این دو شرکت در سال ۲۰۰۵ به صورت توافقی با هم همکاری هایی داشته اند که حاصل این توافق ۳D Xpoint بود، این دو شرکت با همکاری یکدیگر حافظه های پر سرعت را با ارتقا بلند به فکر مردم و کاربران انداختند اما مهم ترین اتفاق بین این دو شرکت نبود بودجه کافی و از بین رفتن این همکاری و ساخت حافظه های پر سرعت بود. اما بعد سال ها به نظر می رسد میکرون توانایی تکمیل پروژه ۳D Xpoint به دست آورده است و توانایی تولید حافظه های پر سرعت با قیمت ارزان را به دست آورده است.

سریع ترین حافظه ssd دنیا (غول میکرون معرفی شد)

سریع ترین حافظه ssd : ادعای بی پایان

شرکت ها و محصولات زیادی هستند که هر ساله برای رسیدن به رتبه اول در بخش پرسرعت ترین حافظه های دنیا در حال رقابت هستند، اما مهم ترین و با ثبات ترین دلیل برای موفقیت بین این رقابت کننده ها، ساخت حافظه هایی با سرعت های فوق العاده قدرتمند است که دیگر شرکت ها توانایی ساخت اینگونه حافظه ها را ندارند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به نظر می رسد مدل x100 میکرون تنها حافظه پرسرعت دنیا باشد که قابلیت پشتیبانی از ۹ گیگابیت بر ثانیه را در خود جای دهد، و تنها چند مدل از شرکت های دیگر وجود دارد که نزدیک به این مدل هستند که می توانند رقیب جدی و سر سختی برای x100 باشند. یعنی سریع ترین حافظه ssd دنیا .

مهم ترین و بزرگترین رقیب این محصول میکرون، محصولات PM1733 و PM1735 سامسونگ می باشند که با سرعت حدودا ۸ گیگابایت در ثانیه سرعت تبادل اطلاعات را انجام می دهند که این قدرت در نوشتار و خوانداری قدرت مطلق سامسونگ را نشان می دهد.

سرعت باند فرکانسی این محصول نسبت به رقبای اصلی خود ۲ الی ۴.۵ گیگابایت فاصله دارد که با تفاضل این محصول را به یکی از بهترین ها در حوضه خود تبدیل می کند. میکرون با استفاده از تکنولوژی های جدید و مدرن توانسته است به تکنولوژی ساخت حافظه سریع دست یابد.

سریع ترین حافظه ssd دنیا (غول میکرون معرفی شد)

سخن های جالب از سمت مدیرعامل:(سریع ترین حافظه ssd دنیا هدف ما نیست)

در همایشی که منجر به معرفی میکرون x100 شد، مدیرعامل شرکت میکرون چند دقیقه ای سخنرانی کرد، آن قدر این سخنرانی غرور آفرین و پر انرژی بود که حتی شرکت های رقیب نیز از این حرکت و سخنرانی به صورت رسمی در صفحه شبکه های اجتماعی خود به انتشار گذاشتند و این رویداد را به نوعی منعکس کردند. مهم ترین بخش سخنرانی و نکته های جالب مدیرعامل میکرون درمورد سریع ترین حافظه ssd دنیا را آورده ایم که گفته است:

Sumit Sadana

محصول x100 میکرون یکی از بزرگترین و پر سرعت ترین حافظه های دنیا خواهد بود و با سرعتی باور نکردنی به یکی از مهم ترین ابزار ها و حافظه ها در دنیای کامپیوتر ها خواهد شد، هدف ما از تولید این حافظه پر سرعت رقابت با دیگر محصولات نیست، قصد ما از تولید این محصول ارائه خدمات متنوع تر و با تکنولوژی های مدرن و بروز می باشد که امیدواریم این کار را در مدتی کوتاه انجام دهیم.

میکرون x100 یک حافظه پر سرعت نیست، بلکه یک ماشین غول پیکر در جسه کوچک می باشد که می تواند در دل رایانه های شما قرار بگیرد و شما را با دنیای سرعت آشنا کند، پیشنهاد من به خریداران، همیشه دنبال قدرت و سرعت باشید.

بعد از این سخنرانی بیشتر حضار ایستاده این شخص را تشویق کردند، هنوز اطلاعات دقیقی درمورد حافظه ssd جدید میکرون منتشر نشده است و انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ رونمایی و به عرضه جهانی برسد، با سیم پو دنیای فناوری و تکنولوژی همراه باشید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر