سری Find X5 با تراشه دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه خواهد شد

با توجه به بازار گرم تراشه گوشی های هوشمند، مدیاتک با تراشه پرچمدار خود یعنی دایمنسیتی ۹۰۰۰ توانسته رقبای قدرتمندی همچون اسنپدراگون ۸ نسل یک و اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ را شکست دهد. با این حال هنوز یک گوشی هوشمند مجهز به این پردازنده رونمایی نشده است. طبق تاییده رسمی مدیاتک، شاهد عرضه سری گوشی های Find X5 با تراشه دایمنسیتی ۹۰۰۰ خواهیم بود.

طبق توییت رسمی مدیاتک، این پردازنده برای اولین بار روی سری گوشی های اوپو فایند ایکس ۵ راه اندازی خواهد شد. علاوه بر این خبر، زمان رونمایی این گوشی نیز مشخص شد. بر اساس پست مدیاتک در Weibo، سری گوشی های اوپو فایند ایکس ۵ در تاریخ ۲۴ فوریه رونمایی خواهد شد.

پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۹۰۰۰ مبتنی بر فرآیند ۴ نانومتری TSMC طراحی شده است و دارای هسته بزرگ ۳ گیگاهرتزی به همراه سه هسته بزرگ A710 با فرکانس ۲.۸۵ گیگاهرتز است. علاوه بر این شاهد بهره‌گیری از چهار هسته میانی A510 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز هستیم که سرعت و پایداری خوبی دارد.

پردازنده پرچمدار مدیاتک در تست های صورت گرفته در سایت های معتبر همچون انتوتو و گیک‌بنچ نمره های بسیار خوبی به دست آورده است. در تست های انجام گرفته توسط سایت انتوتو، شاهد کسب امتیاز ۱ میلیون برای این پردازنده هستیم. علاوه بر این در سایت گیکبنچ هم شاهد امتیازگیری ۱۲۷۳ برای بخش تک هسته‌ای و امتیاز ۴۳۲۴ برای بخش چند هسته‌ای بودیم.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
سری Find X5 با تراشه دایمنسیتی 9000 عرضه خواهد شد
سری Find X5 با تراشه دایمنسیتی ۹۰۰۰ عرضه خواهد شد

با این حال پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل یک در سایت گیکبنچ برای بخش چند هسته‌ای امتیاز ۳۹۰۰ به دست آورده بود که برتری پردازنده پرچمدار مدیاتک را نشان می‌دهد. علاوه بر این یکی از مهم ترین ویژگی های تراشه پرچمدار مدیاتک دایمنسیتی ۹۰۰۰، پایداری در انتقال اطلاعات است که بهتر و سریع تر از رقبای خود یعنی تراشه های اگزینوس ۲۲۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل یک است.

با توجه به اینکه زمان رونمایی سری اوپو فایند ایکس ۵ با تاریخ عرضه دایمنسیتی ۹۰۰۰ یکسان است، انتظار داریم اطلاعات بیشتر از نحوه عملکرد این تراشه در تست های مختلف منتشر شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر