TSMC کمتر از ۹ میلیون تراشه کایرین ۹۰۰۰ را به هواوی تحویل داد

تحویل سفارش تراشه های کایرین ۹۰۰۰

TSMC پیشرفته ترین تراشه ساز در جهان است. در حالی که هواوی تراشه های کایرین خود را طراحی می کند، اما آن ها را تولید نمی کند. هواوی تولید تراشه کایرین خود را به TSMCC واگذار می کند.

طبق آخرین تحریم های هواوی توسط ایالات متحده، هر شرکتی که از فناوری آمریکایی استفاده کند نمی تواند بدون تایید از TSMC ایالات متحده با هواوی تجارت کند. به همین منظور، TSMC تا ۱۵ سپتامبر فرص داشت تا تمام معاملات تجاری خود را با هواوی منعقد کند.

تراشه های 5 و 4 نانومتری

پس از آن، TSMC دیگر نمی تواند به تولید تراشه های کایرین ادامه دهد. طبق گزارشات کایرین هواوی به TSMC تا ۱۵ میلیون تراشه است. با این حال، به دلیل تحریم های زمان تولید، سازنده تراشه به هدف مدنظر نرسید. تراشه ساز ایوانی تنها قادر به تحویل ۸.۸ میلیون تراشه بود. با این حال، هیچ تایید رسمی از طرف هواوی یا TSMC وجود ندارد.

به گفته مدیر عامل مشاغل معرفی هواوی، یو چنگدونگ، تراشه کایرین در میت ۴۰ شاید آخرین تراشه شاخص هواوی باشد. اگر توقف تحریم های وجود نداشته باشد، به هیچ عنوان هواوی دیگر نمی تواند تراشه کایرین ۹۰۰۰ را تولید کند.

گزارش: پردازنده های 5 نانومتری انویدیا در حال ساخت
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

زنجیره تامین بالادست همچنین قیمت هر قطعه تراشه ۵ نانومتری TSMC را نشان داد. این فرایند در واقع بسیار گرانتر از فرایند ۷ نانومتری است.

تراشه ۱۲ اینچی تولید شده با فرایند ۵ نانومتری TSMC تقریبا ۱۶,۹۸۸ دلار هزینه دارد که بسیار بیشتر از هزینه تراشه ۷ نانومتری که ۹۳۴۶ دلار هزینه دارد است. با این حال، قیمت ریخته گری یک تراشه ۵ نانومتری در واقع فقط ۲۳۸ دلار است. که تنها ۵ دلار گرانتر از قیمت ریخته گری تراشه ۷ نانومتری که ۲۳۳ دلار هزینه دارد، است.

اطلاعات شایع شده از سری هواوی میت ۴۰

طبق گزارشات، هواوی میت ۴۰ با صفحه نمایش ۶.۶۷ اینچی ال جی ارائه می شود. این صفحه نمایش دارای نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی خواهد بود. از نظر دوربین، یک سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، یک سنسور تله فوتو ۸ مگاپیکسلی وجود دارد. این گوشی همچنین دارای یک ماژول فوکوس خودکار لیزری است.

همچنین میت ۴۰ پرو و میت ۴۰ پرو پلاس هم وجود دارد که باید از صفحه نمایش آبشاری ساخته شده توسط ال جی و BOE استفاده کنند. دقیقا مثل نسخه استاندارد، این مدل ها هم از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می کنند و از تراشه کایرین ۹۰۰۰ استفاده می کنند.

از نظر دوربین، این سری با استفاده از فناوری دوربین مایع هواوی و سنسور ۵۰ مگاپیکسلی وارد بازار می شود. گزارش های قبلی اعتقاد بر این داشتند که این قابلیت تا زمان رونمایی هواوی P50 ظاهر نخواهد شد. با این حال، ممکن است سری P50 به بازار عرضه نشود.

از نظر نرم افزاری هواوی میت ۴۰ پرو با سیستم عامل اندروید ۱۱ و رابط کاربری EMUI 11 و بدون سرویس های موبایل گوگل اجرا می شوند. با این حال هواوی میت ۴۰ با رابط کاربری EMUI 10.x عرضه خواهد شد. ظرفیت باتری سری میت ۴۰ به ترتیب ۴۳۰۰، ۴۶۰۰ و ۵۰۰۰ است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر