سیاره ای دور محور یک سیاه چاله ؟

سیاره ای در داخل سیاه چاله ؟

در فیلم interstellar که در سال ۲۰۱۴ ساخته شد فضانوردان و دانشمندان درباره سیاره ای حرف می زدند که در مدار سیاه چاله ای میچرخیم و به حرکت خود ادامه میداد. این یک فرضیه و است که توسط انیشتین نیز مطرح شده بود، انیشتین این سیاره را با حجم زیاد و با اندازه ای بسیار زیاد عنوان کرده بود. طبق گفته انیشتین این سیاره در حال بزرگ شدن نیز است.

طبق تحقیقات بخش اول ناسا، پیام ها و فرکانس هایی دریافت کرده اند و شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد یک سیاره نا معلوم دوره یک سیاه چاله بزرگ در حال چرخش است و در دقیقه به اندازه این سیاره افزوده می شود ، بیشتر دانشمندان این سیاره را گرد و غبار نامیده اند.

اما قطعا اینگونه نیست و دانشمندان ناسا با تحقیقات مختلف و ارزیابی های مختلف به این تصمیم گیری رسیده اند واقعا این سیاره وجود دارد و در حال بزرگ شدن است. دانشمندان این سیاره را بیرون از منظومه شمسی تشخیص داده اند و گفته می شود در حال وارد به منظومه شمسی است.

طبق گفته ها مشخصات این سیاره با استفاده از نور خود و نور خورشید بازتاب شده و قابل رویت می باشد، دانشمندان اجزای تشکیل دهنده این سیاره را نام برده اند و هنوز به طور دقیق آنها را تایید نکرده و برای دادن جواب های بیشتر نیاز به تحقیقات زیادی هستند.

سیاره ای دور محور یک سیاه چاله ؟

سیاره پر حجم از دیدگاه دانشمندان

بیشتر دانشمندان سیاره را نوعی آزمایش و سیاره ای برای دانستن می دانند، و اذعان دارند که این سیاره برای شناخت انسان از سیاره ها و نوع مواد ساخته شده است و باعث می شود، با تحقیق کردن روی این سیاره به مواد دیگری در این جهان دست یابند.

یکی از محققان و فضانوردان ناسا درمورد این سیاره اینگونه می گوید: این سیاره کمی پیچیده تر از شکل ظاهری اش هست و برای اینکه به داخل و هسته این سیاره پی ببریم باید روی این موضوع کلی تحقیق انجام دهیم، اما به نظر شخصی من این موضوع برای ما انسان ها مفید خواهد بود تا اطراف خود را بهتر بشناسیم. و درمورد سیاه چاله ها بیشتر تحقیق کنیم.

این محقق با اشاره به اینکه این سیاره برای تحقیق کردن مناسب است و باعث می شود تا با بررسی کردن روی آن به دنیای تاریک و بیرون از منظومه شمسی نیز پی برد. همچنین افزود: چنین چیزی برای اولین بار است که اتفاق می افتد و باعث این می شود کار ما نیز سخت تر شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سیاره ابری دارای منطقه سکونت

زمانی که دانشمندان و ستاره شناسان به یک شی یا سیاره ای برخورد می کنند در اولین فرصت قابل سکونت بودن را روی آن سیاره امتحان و بررسی می کنند و بعد از گرفتن نتیجه، سراغ دیگر تحقیقات و بررسی ها می روند. این مناطق معمولا دارای سکونت بوده اند و بیشتر شبیه به زمین هستند.

مشخصات منطقه سکونت در سیاره ها: بخش های کوچکی سیاره که دارای قابلیت سکونت هستند دارای آب مایع و خاک مناسب و دور بودن از نکته بد سیاره می باشد که با در نظر گرفتن این مشخصات و ویژگی ها قابل سکونت بودن یک سیاره را مشخص و تعیین می کنند.

دانشمندان این سیاره را متشکل از گاز و گرد و غبار میدانند و عنوان کرده اند که این سیاره تقریبا داری سکونت است، بخاطر اینکه هم در فاصله مناسبی از زمین قرار دارد و موقعیت مناسبی نیز دارد، برای همین حدس می زنند که قابل سکونت نیز باشد. باید مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد تا مشخص شود. سیاه چاله ای دارای یک سیاره کوچک.

یکی از دلایل اینکه بیشتر سیاره ها فاقد منطقه سکونت هستند نبود نور کافی و آب مایع می باشد، این دو ماده برای رشد کردن و ادامه دادن موجودات زنده لازم است. و سیاره هایی که قابل سکونت هستند نیز دارای این امکانات هستند و ویژگی های دیگر همچون خاک مناسب و دمای متعادل را نیز دارند.

سیاره ای دور محور یک سیاه چاله ؟

دلایل نمایان شدن سیاره پر حجم در کنار سیاه چاله

دلایل مختلفی وجود دارد که برای نمایان شدن این سیاره دارد و گفته می شود این سیاره با داشتن این دلایل و ویژگی ها نمایان می شود و دانشمندان و محققان می توانند این سیاره را رویت کنند. این سیاره با داشتن گاز های روشن در اطراف خود باعث نمایان شدن این سیاره شده است.

این سیاره علاوه بر این قابلیت در موقعیت مناسبی در مقایسه با خورشید قرار دارد و یکی از دلایل اینکه نمایان می شود تابش نور خورشید به این سیاره است که باعث می شود این سیاره نمایان شود. این سیاره دارای حالت های شکلی مختلفی است و به شکل های مختلفی در می آید.

دانشمندان با تحقیق روی این موضوع دریافته اند که مواد گازی نمی توانند در اطراف سیاهچاله ها باشند، چون سیاه چاله این سیاره ها و مواد را از بین خواهند برد و به نوعی آنها را در خود فرو خواهند برد. و بزرگترین سوال اینجاست که جنس و مواد تشکیل دهنده سیاره از چه نوع موادی است.

اگر از جنس گاز است پس چرا در داخل سیاه چاله فرو نمی رود و اگر از جنس دیگری است چرا به شکل یک گاز و گرد و غبار دیده می شود. این سوال بیشتر محققان را به چالش کشیده است تا این موضوع را بر طرف بکنند.

منبع astronomy

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر