شارژر ۱۲۰ واتی شیائومی گواهینامه ۳C را دریافت کرد

با روی کار آمدن دستگاه های ۵G، نیاز به افزایش توان گوشی های هوشمند است. یکی از راه های افزایش قدرت افزایش ظرفیت باتری است. با این حال، این امر همیشه امکان پذیر نیست زیرا کم و کاستی های خاص خود را دارد. راه دیگر افزایش سرعت شارژ سریع است که فعلا هم مورد علاقه قرار گرفته است. اطلاعات جدید فاش شده از وب سابت صدور گواهینامه ۳C شارژر ۱۲۰ واتی شیائومی را نشان می دهد.

این شارژر با شماره مدل MDY-12-ED همراه است. تاریخ صدور این گواهینامه مربوط به ۲۸ ژوئن است یعنی زمانی که شرکت شیائومی روی فناوری ارتباطات نسل جدید روی گوشی های خود کار می کند.

شارژر 120 واتی شیائومی

اطلاعات صدور گواهینامه نشان می دهد که این آداپتور برق از پروتکل شارژ سریع تا ۱۲۰ واتی پشتیبانی می کند. با این حال، همچنین ذکر شده است که این سرعت شارژ تنها در ارتفاعات ۵۰۰۰ متر و کمتر از آن به طول مناسب ارائه می شود. با توجه به این گواهینامه، به نظر می رسد شیائومی به رونمایی دستگاهی با این شارژر نزدیک است. با این حال هنوز اطلاعاتی از گوشی هوشمند که با این شارژر رونمایی می شود، نداریم.

شارژر ۱۲۰ واتی شیائومی – رقابت در لاین آخر

وقتی محدودیتی در ظرفیت باتری وجود داشته باشد که می تواند از خود وسیله هم باشد، شارژ سریع به گزینه ای برای افزایش توان باتری تبدیل می شود. از سال ۲۰۱۸،، شارژ سریع گوشی هوشند به تدریج از ۱۸ وات به ۴۰ وات و ۶۵ وات افزایش یافته است. امسال هم انتظار ها می رود که ظرفیت شارژ سریع در گوشی های هوشمند به ۱۰۰ وات برسد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

فعلا در بخش فناوری شارژ سریع اوپو در صدر جدول قرار دارد. بنابراین انتظار ها برای شارژ ۱۰۰ واتی اول از همه از اوپو می رود. با این حال در نیمه اول سال ۲۰۱۹ شیائومی و ویوو هم به ترتیب فناوری های شارژ سریع ۱۰۰ واتی و ۱۲۰ واتی را از خود بروز داده اند.

از شیائومی خبر می رسد که شارژ سریع ۱۰۰ واتی یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در ۱۷ دقیقه کاملا پر می کند. در مورد شارژ سریع ۱۲۰ واتی ویوو هم خبر رسیده که یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در ۱۳ دقیقه کاملا شارژ می کند. با این حال هیچ یک از شرکت ها در مورد تولید انبوه این شارژر ها چیزی نگفتند.

حال سوال مهم این است که چرا شارژ سریع ۱۰۰ واتی به کانون رقابت بین تولید کننندگان گوشی های هوشمند تبدیل شده است؟ دلیل آن هم خیلی ساده است، این بخاصر راحتی کاربران در شارژ گوشی های خودشان به کانون تبدیل شده است.

شارژ سریع ۶۵ واتی می تواند باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در ۲۷ دقیقه پر کند. این بدان معنی است که مدت زمان طولانی شارژ جای خود را به شارژ در مدت کوتاه می دهد. بنابراین با روی کار آمدت تولیدکنندگان برتر بدون شک سرعت تجاری شارژ سریع ۱۰۰ واتی تسریع می یابد.

هسته شارژ سریع افزایش جریان جریان شارژ ثابت است. در جریان شارژ محدودیتی وجود دارد که باتری های تلفن های همراه می توانند آن را بپذیرند. به عنوان مثال، یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی حداکثر جریان مقاومت ۱۲ آمپری را دارد. این مقدار مقاومت مربوط به شارژ ۶۰ واتی است.با این وجود، اغلب شارژ کردن در حداکثر جریان شارژ باعث پیرشدن باتری هم می شود.این در نهایت باعث کاهش عمر سرویس می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع 3C

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر