شارژ ۱۲۰ واتی شیائومی روی عمر باتری تاثیر نمی گذارد

در صنعت گوشی های هوشمند، شارژ سریع یکی از سریع ترین بخش های در حال رشد است. به همین دلیل است که هر چند ماه یک بار در مورد یک راه حل جدید می شنویم. در همین راستا، شیائومی می ۱۱ تی پرو قرار است مه آینده به بازار عرضه شود که از شارژ سریع ۱۲۰ واتی پشتیبانی می کند. شیائومی هنوز زمان شارژ دستگاه با این شارژر را فاش نکرده است. ولی یک مرجع، شیائومی، می ۱۰ اولترا را سال گذشته با شارژر ۱۲۰ واتی در ۲۳ دقیقه شارژ کرد.

واکنش رایج کاربران به چنین فناوری های شارژ سریع قطعا این است که قطعا این میزان شارژ تاثیر منفی بر طول عمر باتری خواهد داشت. آنها همچنین فکر می کنند مسائل ایمنی یا هر دو وجود خواهد داشت. در پاسخ، مجله The Verge با رئیس ارتباطات بین المللی شیائومی و سخنگوی جهانی دانیل دژارلیس مصاحبه کرد تا در مورد تلاش های این شرکت در مورد فناوری شارژ سریع بیشتر مطلع شود.

شارژ سریع ۱۲۰ واتی چگونه کار می کند ؟

این شارژر مثل داشتن دو ورودی متفاوت برای کردن سوخت در خودرو شما و دو مخزن جداگانه است. بنابراین مثل سایر فناوری های شارژ سریع کار می کند. ولی حالا به جای شارژ کردن با سرعت کم، می توانید همزمان دو عدد را پر کنید. همه این تکنولوژی ها در باتری گوشی تعبیه می شود. شارژر ۱۲۰ واتی خروجی دارد و به جای تلاش برای فشار حداکثر ۵ ولت، یک کانال تکی آن را به دو، سه یا چهار کانال تقسیم می کند. این به کاربر امکان می دهد همه چیز را افزایش دهد.

در مورد عمر باتری، دانیل گفت که این تجربه تقریبا مشابه سایر باتری های قدیمی است. وی گفت: این چیزی است که کا واقعا به شدت آن را آزمایش کرده ایم. به طور کلی بر این میزان شارژ با باتری هایی که ما آن را آزمایش کرده ایم، پس از ۸۰۰ بار شارژ، باتری هنوز از ۸۰ درصد سلامتی برخوردار است. البته این ۲۰ درصد سلامتی بعد از ۸۰۰ بار شارژ کاملا استاندارد است. ۸۰۰ بار شارژ تقریبا دو سال طول می کشد.

در مقایسه، اپل ادعا می کند که باتری لیتیوم یونی آیفون می تواند ۸۰ درصد سلامتی را پس از ۵۰۰ بار شارژ کامل حفظ کند. اگر داده های تست شیائومی دقیق باشد، عمر باتری آن باید طبق دیگر باتری های استاندارد امروزی بازار است.

در پاسخ به سوال که آیا استفاده از شارژر کند تر باعث بهبود بیشتر سلامت باتری می شود، وی گفت: تفاوت ها نسبتا کمی بین این دو فناوری وجود دارد. البته شرایط مطلوب این است که اگر از شارژر کند تر استفاده می کنید به جای استفاده از شارژر قوی تر، کار منطقی نمی کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ایمنی

از نظر مسائل ایمنی، دانیل گفت که هزاران تست از جمله شخص ثالث وجود دارد. علاوه بر این، دستگاه خود دارای ۳۴ عملکرد مختلف محافظت از باتری است. به طور کلی این بخشی از دلایلی است که باعث می شود این فناوری در حال حاضر در بازار های جهانی عرضه شود. ما اطمینان حاصل کرده ایم و با توجه به اینکه همه مقررات را رعایت کرده ایم، فوق العاده ایمن است.

با این حال، آیا واقعا هیج آسیبی در چنین سیستم شارژ وجود ندارد؟ به عنوان مثال، آیا گوشی های هوشمند که از روش های سنتی شارژ استفاده می کنند، نازک تر هستند یا باتری های بزرگتری امروزه استفاده می شود؟ به گفته دانیل، هیچ اثر منفی وجود ندارد. با این حال، شارژر واقعی بزرگتر از متوسط است.

شیاومی معتقد است که فناوری شارژ سریع آن همچنان وجود خواهد داشت و ممکن است هنوز جایی برای بهبود داشته باشد. به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، این شرکت نمونه اولیه شارژ سریع ۲۰۰ واتی را نشان داد. که باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را تنها در ۸ دقیقه شارژ کرد. دانیل تنها در این باره گفت: آیا این محصول عرضه می شود یا نه، را زمان مشخص خواهد کرد.

مجله The Verge همچنین پرسید که آیا کاربران بازار جهانی شیائومی آن را به عنوان یک نقطه فروش بزرگ تلقی می کنند؟ دانیل گفت: برای ما، من فکر می کنم که هدف اصلی در این زمینه این است که افراد زیادی هستند که شارژ سریع را یک ویژگی عجیب و غریب می دانند. اما بخشی از آن ها هم این فناوری را ارزش افزوده بزرگی به حساب می آورند. این چیز است که شما واقعا نمی دانید چقدر در زندگی شما تاثیر گذار است و باعث صرف جویی در زمان شما می شود/

کنفرانس رونمایی بین المللی می ۱۱ تی در ۱۵ سپتامبر برگزار می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر