شبیه سازی دما توسط هدست VR با مواد شیمیایی بی بو

شبیه سازی دما توسط هدست VR با مواد شیمیایی بی بو

استفاده از هدست های واقعیت مجازی امروزه کمک بسیار زیادی به افرادی که در خانه مانده و یا دوران قرنطینه را سپری می کنند بسیار جذاب و خاص می باشد که می تواند یک سرگرمی بسیار جذاب و فوق العاده ای را به صورت ویژه برای کاربران به وجود بیاورد.

محققان دانشگاه شیکاگو روشی ابداع کرده اند که در آن می توانند حس دما را به صورت مجازی و با استفاده از مواد شیمیایی بی بو در حس بویایی کاربران به وجود بیاورند و با ارتباط مستقیم این مواد شیمیایی با عصب های مغز کاربران حس دما های مختلف را به کاربر منتقل می کند.

جاس بروکس محقق این پروژه گفت: انسان ها دارای تعداد کمی گیرنده برای احساس تغییر دما دارند و این حالت به دو روش انجام می گیرد که یا سلول های انسان در اثر تحریک شدن دما را دریافت می کنند یا با گرمایی که در سطح پوست انسان به وجود می آید شاهد این حالت هستیم، بخاطر همین می باشد که خوردن فلفل تند باعث ایجاد حس گرمی در دهان می شود.

شبیه سازی دما توسط هدست VR می تواند بسیار جذاب و خاص باشد و حالت واقعی برای اجرای بازی های مختلف را ارائه دهد که می توان گفت یک حالت بسیار مناسب و عالی برای این فناوری محسوب می شود که شرکت های مختلف در حال کار کردن بر روی این ویژگی می باشند.

ماده شیمیایی با نام TRPV1 توسط دانشمندان به وجود آمده است ترکیب چند ماده شیمیایی دیگر می باشد که باعث به وجود آمدن حالت گرما در نورون های عصبی می شود، همچنین برای احساس دمای سرد نیز از مواد شیمیایی با نام TRPM8 ایجاد شده است که باعث این حس در کاربران می شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
شبیه سازی دما توسط هدست VR با مواد شیمیایی بی بو

شبیه سازی دما توسط هدست VR

این حالت باعث می شود تا حس خاص و عجیبی در بازی های کامپیوتری برای کاربران به وجود بیاید و همچنین شاهد جذاب بودن برخی از بازی ها با ژانر های متفاوت و مختلف هستیم که با تغییر برخی از نورون های عصبی باعث ایجاد شگفتی می شود.

بروکس در ادامه حرف های خود گفت: هدف اصلی تیم ما بر روی این موضوع می باشد که بتوانیم دما های متفاوت و مختلف را نسبت به محیط های مختلف تعیین کنیم و یک دمای ثابت در تمامی حالت ها وجود نداشته باشد و توانایی این را داشته باشیم که بتوانیم نسبت به حالت های مختلف به وجود آمده دمای محیط در لحظه را تغییر دهیم.

نسل جدید هدست های مجازی قرار است ویژگی ها و حالت های بسیار جذابی در خود داشته باشند و همین مسئله باعث ایجاد اتفاقات بسیار جذاب و فوق العاده برای این دسته از کاربران خواهد بود که علاقه زیادی برای انجام بازی ها به صورت VR می باشند خواهد بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر