شروع کار هواوی میت ۴۰ با تراشه کیرین ۹۰۰۰ خواهد بود

در اجلاس کنفرانس فناوری اطلاعات چین که امروز برگزار شد، مدیر عامل کسب و کار مصرف کننده هواوی، یو چنگدونگ در سخنرانی اصلی گفت: سری هواوی میت ۴۰ که در پاییز امسال رونمایی می شود به سری تراشه های کیرین ۹۰۰۰ مجهز خواهند بود.

او گفت: سری تراشه های کیرین ۹۰۰۰ از قابلیت های ۵G قدرتمند تر، قابل پردازنده NPU و AI ها و پردازنده های قدرتمند تر برخوردار است. اما متاسفانه به دلیل شروع دور دوع تحریم های ایالات متحده آمریکا، امسال آخرین بار تراشه پرچمدار کیرین هواوی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

یو چنگدونگ بیان کرد که طی ده سال گذشته، هواوی به طور جدی از سطوح پایین به سطح بالاتر صعود کرده است و منجر شده است. ما سرمایه گذاری زیادی در زمینه تحقیق و توسعه کرده ایم و روند سختی را پشت سر گذاشتیم. اما متاسفانه از نظرتولید نیمه هادی، هواوی در صنایع دارایی و سرمایه فشرده شرکت نکرد. ما فقط طراحی تراشه را انجام دادیم، نه ساخت آن را.

یو چنگدونگ درباره کیرین ۹۰۰۰ گفت ؟

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

وی به ویژه گفت که در زمینه هوش مصنوعی، همه می دانند که به دلیل ظهور چیز های جید، چین در شرایطی است که عقب نمانده و در مناطق خاصی پیشرو است. هواوی در حال ساخت سکو های خود است. نظریه تئوری هوش مصنوعی ما، الگوریتم های AI، تراشه های A، بسیاری از جنبه ها، ما هنوز در یک موقعیت پیشرو هستیم.

وی گفت: این بار آنها فرصت بسیار خوبی برای کنار آمدن دارند. هواوی همچنین در اینز مینه برخی از اقدامات را انجام داده است. کیرین ۹۷۰ با اولین پردازنده هوش مصنوعی وارد دنیای تراشه های موبایلی شد. کرین ۹۹۰ هم اخیرا همچنین دارای نسل جدیدی از قابلیت های پردازش AI است. عملکرد، قدرت محاسباتی و توانایی بسیار قوی است. بنابراین ما در این زمینه پیشرو هستیم زیرا این یک فناوری جدید است.

از طرف شبکه، هم محاسبات منحنی و سیستم های پردازش هوش مصنوعی ابری، شنگ تنگ ۳۱۰ و شنگ تنگ ۹۱۰ هواوی در جایگاه برتر در صنعت قرار دارند.

این شرکت پاییز امسال هواوی میت ۴۰ را به بازار عرضه خواهد کرد. و در آن ها از تراشه های کیرین ۹۰۰۰ استفاده خواهد کرد. این قابلیت هیا ۵G قدرتمندتر، قابلیت پرداش NPU، هوش مصنوعی و پردازنده گرافیکی قدرتمند تر برخوردار خواهد بود. اما متاسفانه به دلیل تحریم ها، سفارشات قبل از ۱۵ سپتامبر قابل قبول است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر