شفافیت سازی عملکرد تیک تاک توسط دولت ها

شفافیت سازی عملکرد تیک تاک توسط دولت ها

طبق گزارش ها کشور های زیادی از نرم افزار تیک تاک برخی اطلاعات را درمورد کاربران خود خواسته اند که نسبت به بازدید ها و بازه های مختلف استفاده از این نرم افزار خواسته شده است که تیک تاک باید این اطلاعات را در اختیار دولت ها قرار بدهد.

کشور های ایالات متحده و هند جزو اصلی ترین کشور هایی هستند که این اطلاعات و فاکتوریل ها را درخواست کرده اند تا با شفافیت سازی فعالیت و عملکرد این نرم افزار در تمامی حوزه ها چگونه پیش می رود و آیا این اپلیکیشن یک نرم افزار جاسوسی می باشد.

از سراسر دنیا حدود ۵۰۰ درخواست قانونی از تیک تاک شده و حدود ۱۰۰ عدد از این مورد ها مربوط به دولت ایالات متحده می باشد که نشان دهنده ادامه بدبینی های این کشور نسبت به این نرم افزار و ادامه همکاری تیک تاک با ارتش دولت چین می باشد.

شفافیت سازی عملکرد تیک تاک می تواند برای دولت ها یک ویژگی بسیار خاص و ویژه محسوب شود، همچنین دولت ها می توانند با ارزیابی حالت های متفاوت کاربران خود نسبت به داده های دریافت شده موقعیت های مختلفی از کشور را خدمات دهی اینترنتی کنند.

همچنین در دست داشتن اطلاعات و مشخصات کاربران این نرم افزار می تواند به تحت نظر داشتن کاربران از سوی دولت ها بسیار موثر باشد و به نوعی یک ذره بین بسیار بزرگ برای تحت نظر گرفتن تمامی افراد جامعه با این روش می باشد که دولت در صدر این کار قرار دارد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
شفافیت سازی عملکرد تیک تاک

شفافیت سازی عملکرد تیک تاک

مدیرعامل تیک تاک با منتشر کردن یک بیانیه اعلام کرد: ما هیچ مشکل برای نمایش دادن عملکرد ها و فعالیت های خود به دولت ها نداریم و تمامی اتفاقاتی که در این شرکت برای کشور های مختلف می انجامد آنها را به صورت لیست منتشر خواهیم کرد.

یکی از شایعاتی که از سوی دولت آمریکا بر ضد تیک تاک عرضه شد، همکاری این شرکت با دولت و ارتش چین و قرار دادن اطلاعات کاربران این کشور به دست دولت چین می باشد که از نظر آمریکا می تواند یک جاسوسی بسیار حرفه ای و جدید باشد.

حالا جنگ بین آمریکا و چین یک قربانی دیگر به نام تیک تاک خواهد داشت و باید منتظر بمانیم و ببینیم که این شرکت می تواند به صورت فوق العاده این عمل را انجام دهد و یا به صورت کلی شاهد اتفاقات عجیب و غریب در این حوزه و حول اتفاقات خواهیم بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر