شکایت از فیس بوک توسط محافظ حریم خصوصی استرالیا

شکایت از فیس بوک توسط محافظ حریم خصوصی استرالیا

یکی از محافظ های حریم خصوصی در استرالیا پس از انتقال اطلاعات شبکه اجتماعی ۳۱۱ هزار کاربر استرالیایی به یک برنامه بدون محافظت و یک برنامه مخرب از شرکت فیس بوک شکایت کرده است، این پرونده در دوشنبه آینده در دادگاه فدرال استرالیا تشکیل می شود.

این شخص اعلام کرده است فیس بوک قوانین حریم خصوصی کاربران استرالیایی را نقض کرده است و به شرکت تبلیغاتی در انگلیس که برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رئیس جمهوری دونالد ترامپ تبلیغات کرده است از کاربران این کشور یعنی استرالیا سو استفاده می کرده است.

در سال ۲۰۱۴ فیس بوک یک برنامه به نام “این زندگی دیجیتال شماست” راه اندازی کرد که کاربران را مجبور به اشتراک گذاشتن بخش های مختلف از پست های برخی از مطالب سیاسی بود که همه آنها برای جمع آوری کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده است.

حالا بعد از لو رفتن کمک های بی وقفه فیس بوک برای ریاست جمهوری دونالد ترامپ، شکایت از فیس بوک بار دیگر به خبری جنجال آفرین در دنیای تکنولوژی تبدیل شده است که باید این شرکت وکیل خود را برای دفاع از حق خود باید به استرالیا و دادگاه مرکزی این کشور بفرستد.

آنجلین فالک رئیس بخش امنیت کاربری این کشور با اشاره به نا امن بودن اطلاعات فیس بوک گفت: ما مدارک محکمی داریم که اشاره به این دارد که شرکت فیس بوک اطلاعات بسیار زیادی را از کاربران کشور استرالیا در دست دارد و مشخص نیست که قرار است از این اطلاعات ذخیره شده چگونه استفاده خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

شکایت از فیس بوک توسط محافظ حریم خصوصی استرالیا

شکایت از فیس بوک : دردسر دوباره

طبق گفته رئیس امنیت مجازی استرالیا، اطلاعات بسیار زیادی از جمله نام کاربری،تاریخ تولد،لیست دوستان و برخی از اطلاعات مهم کاربران در دست فیس بوک می باشد که آنرا در اختیار شرکت های نامعتبر تبلیغاتی و فروشگاهی قرار می دهد.

رئیس امنیت استرالیا گفت: ما مشکلی با اینکه اطلاعات کاربران در دست فیس بوک باشد نداریم و تنها مشکلی که با این شرکت داریم قرار دادن آن اطلاعات دست شرکت های غیر مجاز می باشد که امنیت کاربران ما در اینترنت را به طور کلی از بین می برد.

اگر این شکایت به سود دولت استرالیا تمام شود شرکت آمریکایی فیس بوک باید هزینه ای معادل ۱.۷ میلیون دلار به عنوان نقض قوانین استرالیا بپردازد که اولین جریمه سنگین این شرکت خواهد بود که در تمام دوران فعالیت خود به وجود آمده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع cnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر