همه مدل های ۵G آیفون ۱۲ از صفحه نمایش اولد بهره می برند

همه ما از سری آیفون ۱۲ بسیار هیجان زده هستیم. بسیاری از ویژگی های جدی از زمان عرضه سری آیفون ۱۱ به یک هنجان تبدیل شده است. سرعت تازه سازی بالاتر و پشتیبانی از شبکه ۵G در مورد از ویژگی هایی است که در گوشی های هوشمند ۲۰۲۰ مشاهده می شود و انتظار می رود که سری آیفون ۱۲ هم از این ویژگی های پشتیبانی کند. در بخش صفحه نمایش هم شاهد تغییر خواهیم بود، اما آیا صفحه نمایش های اولد در تمام مدل های آیفون ۱۲ وجود خواهد داشت ؟

هانطور که بعضی از شما در جریان هستید یکی از جنجالی ترین های که اپل همیشه در آن دخیل است استفاده از پنل های ال سی دی در گوشی های هوشمند است.

برای یاآوری لازمه بگیم که آیفون XR که با قیمت ۷۰۰ دلار به بازار عرضه شد، دارای یک صفحه نمایش ال سی دی تولید شده تحت برند Liquid Retina بود.

مدل های 5G آیفون 12

مورد مشابه آیفون ۱۱ در سال گذشته است، در ضمن شرکت ها معمولا پنل های اولد را با این چنین قیمتی به بازار عرضه می کنند. دیود اولد یا تابشگر ارگانیک از نظر انرژی کارآمد تر است، در عین برعکس واضح تر هستند و نسبت به صفحه نمایش های کریستال مایع، رنگ سیاه عمیق ترین تولید می کنند.

خوشختانه این بار همه چیز متفاوت خواهد بود زیرا هر چهار مدل آیفون ۱۲ ۵G از صفحه نمایش های اولد هستند. این مدل ها شامل آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مکس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس است. اما سوال بعدی این است که اپل در تولید انبوه با مشکل روبرو خواهد شد. همانطور که می دانید بزرگترین تامین کننده پنل های اولد، سامسونگ است که پنل های اپل را هم تولید کرده اند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این حال، اپل ممکن است BOE، سازنده صفحه نمایش مستقر در چین را انتخاب می کند. دلیل انتخاب سازنده صفحه نمایش چینی مشخص است، آنها می خواهند وابستگی خود را به بزرگترین رقیب خود را کاهش دهد. و یک دلیل دیگر هم است است که صفحه نمایش های اولد سامسونگ گرانتر از صفحه نمایش های اولد BOE است.

بیشترین تاثیر منفی صفحه نمایش های اولد برای سری آیفون ۱۲ بر روی یک شرکت است

انتخاب صفحه نمایش های اولد برای سری جدید خود فوق العاده است اما یک شرکت در این تصمیم چیز زیادی از دست می دهد. Japan Display، بیشترین تاثیر از این تصمیم را خواهد کرد. چون که ۶۰ درصد از درآمد این شرکت مربوط به سفارشات پنل های ال سی دی اپل است. با این حال گفته می شود که این صفحه نمایش ها فقط در مدل های ۵G استفاده خواهد شد. و شایعات قبلی اشاره بر آن دارد که مدل های ۴G آیفون ۱۲ از صفحه نمایش های ال سی دی بهره مند خواهد بود.

یک منبع قابل اعتماد به Nikkei می گوید، چهار آیفون جدید به صفحه نمایش های اولد مجهز خواهد شد. با این وجود، در قسمت بالا صفحه نمایش آیفون های جدید شکاف یا حاشیه وجود خواهد داش، زیرا اپل قادر به ادغام ماژول فیس آیدی در صفحه نمایش نبوده است.

این مورد قبلا همه گمانه زنی شده بود که شاید اکنون شاهد صفحه نمایش کامل در آیفون های نباشیم. همانطور که می دانید. اپل ز قابلیت تشخیص چهره سه بعدی به عنوان قابلیت اصلی در بازکردن آن استفاده می کند. این قابلیت به سنسور بزگتر نسبت به سنسور دوربین سلفی معمولی لازم دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر