ضعف گوگل پیکسل ۴ در سنسور تشخیص چهره

ضعف گوگل پیکسل ۴ در سنسور تشخیص چهره

موبایل گوگل پیکسل۴ همراه با نسخه پیشرفته خود یعنی گوگل پیکسل۴ XL معرفی شد، این محصول سرو صدای زیادی در شبکه های اجتماعی و در بازار های جهانی به راه انداخت، اما محصول پر قدرتی که انتظار می رفت نشد.

گوگل برای این محصول امید زیادی بسته بود، اما این محصول در مقایسه با هم رده های خود عملکرد ضعیفی دارد و توان مقایسه و مقابله با آن مدل ها را ندارد. گوگل در ساخت این محصول از طراحی شبیه به آیفون های جدید اپل استفاده کرده است.

اما این محصول دچار مشکلات و عیب هایی شده است که واقعا جلب توجه می کند و می توان یکی از ضعیف ترین گوشی های سال می تواند لقب بگیرد. این محصول کنار معایب خود نیز دارای ویژگی های زیادی نیز می باشد اما عیب هایش بیشتر از نکات مثبت این محصول می باشد.

یکی از بزرگترین عیب های گوگل پیکسل ۴ سنسور تشخیص چهره یا همان فیس آیدی می باشد که عملکرد خیلی ضعیفی نسبت به سری قبل و محصولات مشابه دارد. این محصول با تمامی صورت ها باز می شود و حتی می توان با نشان دادن عکس فرد مورد نظر سنسور را قول زد و قفل را باز کرد.

گوگل در ساخت این محصول توجه زیادی به کیفیت سخت افزاری محصول پرداخته است و نسبت به سایر امکانات مانند سنسور ها و دوربین غافل مانده است که همین امر سبب شده است تا به یک محصول شکست خورده در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

ضعف گوگل پیکسل 4 در سنسور تشخیص چهره

سنسور پر اشتباه گوگل پیکسل ۴

گوگل درمورد ساخت بدنه و طراحی ظاهری این محصول هیچ عیب و ایرادی ندارد و می توان یکی از بهترین بدنه از لحاظ کیفیت ساخت و جنس بدنه بین هم رده های خودش ساخته است، اما این دلیل نمی شود که عیب بخش های دیگر را نادیده گرفت.

یکی از اشتباهات مهم در این محصول توجه نکردن به جزئیات در این گوشی بوده است. تمرکز کردن بر روی چیز های بزرگ و غافل شدن از چیز های کوچک گوگل را به دردسر بزرگی انداخته است، تنها راه گوگل در بر طرف کردن عیب این محصول ، تولید دوباره این گوشی می باشد.

سنسور این گوشی بدون تشخیص چهره افراد و تشخیص دادن زنده بودن یا فیک بودن چهره بلافاصله قفل گوشی را باز میکند که امنیت موبایل را به صفر درصد می رساند، این حرکت و حالت برای یک موبایل در حدو اندازه های گوگل واقعا بی معنی و تاسف بار می باشد.

علاوه بر این سنسور تشخیص چهره، سنسور اثر انگشت نیز دچار ایراداتی می باشد که کاربران این گوشی ها را می تواند به اشتباه وا دارد. تشخیص های غلط و دیر باز کردن ها از یک گوشی در سطح اول جهانی واقعا به دور از انتظار می باشد. موبایل گوگل پیکسل ۴ یکی از پر اشتباه ترین گوشی های سال ۲۰۱۹ محسوب می شود که باید گوگل درمورد آن باید تجدید نظر کند.

__ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی  __

منبع cimpoo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر