آیا اپل در طراحی آیفون SE 2022 از شیائومی کپی خواهد کرد ؟

اپل سال گذشته آیفون SE 2020 یا همان آیفون SE2 را روانه بازار کرد. اگر چه این دستگاه در میان رده گوشی های پرچمدار قرار نداشت ولی به همان پردازنده پرچمدار A13 که در آیفون ۱۱ قرار گرفته بود، همراه بود. به همین دلیل مشتریانی را به سمت خود کشاند. بنابراین منطقی است که سازنده در فکر ارائه جانشینی جدید برای این سری باشد. آیفون SE 2022 قرار است در سال آینده وارد بازار شود.

آیفون SE 2022

اگر به رندر های ارائه شده نگاهی بیندازیم می توان پی برد که آیفون SE 2022 طراحی کاملا جدیدی را اتخاذ خواهد کرد.

طراحی آیفون SE 2022

همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید، آیفون SE 2022 برای اولین بار در میان آیفون ها از طراحی پنل جلویی تمام صفحه بهره من خواهد بود. یعنی روی صفحه نمایش فقط یک سوراخ برای دوربین سلفی وجود خواهد داشت. بنابراین از ناچ تکراری که از آِیفون ایکس موسوم شده بود خلاص می شود.

آیفون SE 2022

به دلیل کاهش ناچ، آیفون SE 2022 فیس آیدی پیشرفته را از دست خواهد داد و با یک حسگر اثرانگشت که روی دکمه پاور تعبیه می شود، ارائه خواهد شد. پیش از این این حسگر در آیپد ایر ۴ هم استفاده شده است. اگر اپل در نسخه جدید سیستم عامل خود مشکل شناسایی چهره با ماسک را حل کرده، اما راه حل حسگر اثرانگشت کاربرد بیشتری دارد.

علاوه بر این رندر ها گویای آن هستند که در پنل پشتی آیفون SE 2022 یک ماژول تک دوربینه وجود خواهد دارد. پس اپل بار دیگر به الگوریتم ایده آل تصویربرداری خود بیشتر از سخت افزار اعتماد خواهد کرد.

آیفون SE 2022

لازم به ذکر است که دور این تک سنسور دوربین یک رینگ نقره ای نقش بسته است. که جلوه بصری آن را به می ۱۱ شبیه می کند. درسته اپل همیشه در بسیاری از جنبه ها در صنعت پیشگام بوده ولی برخی از کاربران فکر می کنند که اپل تصمیم گرفته از طراحی شیائومی کپی کند.

در مورد سخت افزار هم که آیفون SE 2022 همچنان با پردازنده A13، رم ۴ گیگابایتی و حافظه داخلی ۶۴/۱۲۸/۲۵۶ گیگابایتی ارائه می شود. گزینه های رنگی آن هم شامل مشکی، آبی، سبز و بنفش خواهد بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر