عدم استفاده برنامه گوگل و اپل توسط وزارت بهداشت انگلیس

عدم استفاده برنامه گوگل و اپل توسط وزارت بهداشت انگلیس

به احتمال زیاد فناوری جدید مشترک گوگل و اپل از فردا راه اندازی خواهند شد و این دو شرکت سعی بر این دارند که کاربران را از نزدیک شدن به افرادی که دارای کووید ۱۹ می باشد جلوگیری کنند و همچنین باعث به وجود آمدن اتفاقات بد برای کاربران نشوند.

همچنین این قابلیت توانایی این را دارد که به کاربر این اطلاع رسانی را کند که در مناطقی که شیوع ویروس بسیار زیاد می باشد رفت و آمد نکند که این قابلیت می تواند مزایای بسیار جذاب و فوق العاده ای را به همراه داشته باشد و البته مفید و کارآمد باشد.

امروز سرویس بهداشت ملی انگلیس یعنی (NHS) اعلام کرده است از این قابلیت بهره مند نخواهد بود و برای کاربران و شهروندان انگلیس استفاده از این قابلیت را سفارش نکرده است و جهت خودداری از این قابلیت را برای شهروندان این کشور اعلام کرده است.

عدم استفاده برنامه گوگل و اپل توسط NHS یک مسئله بسیار سخت می باشد، این قابلیت به صورت غیر متمرکز و با رعایت حریم خصوصی کاربران کار خواهد کرد که وزارت بهداشت انگلیس به دنبال یک قابلیت با حالت متمرکز و عدم رعایت حریم خصوصی می باشد.

هدف گوگل و اپل از ایجاد چنین قابلیتی فقط اطلاع رسانی به مردم و امان ماندن شهروندان از ویروس کرونا می باشد که به همراه بالا بردن سطح حریم خصوصی کاربران و رعایت برخی از ویژگی ها آنرا ارائه خواهد کرد که قطعا قابلیت مفید و خوبی برای کاربران خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

عدم استفاده برنامه گوگل و اپل توسط وزارت بهداشت انگلیس

عدم استفاده برنامه گوگل و اپل توسط انگلیس

اگر این قابلیت به حالت متمرکز تبدیل شود هم هزینه زیادی می برد و هم وقت زیادی که می تواند به جای جبران خسارت، انواع خسارت های جبران ناپذیری را برای کشور ها و شهروندان کشور های مختلف به وجود بیاورد که قطعا در این زمینه جای اشتباه وجود ندارد.

ردیابی کاربران برای اینکه تمامی حالت های آنها را برای اینکه این کاربران دچار کووید ۱۹ دچار شده اند از راه دور خواهد بود و از طریق GPS انجام خواهد گرفت و به حریم خصوصی کاربران اصلا وارد نخواهد شد که انگلیس به طور جدی مخالف این قضیه و این رفتار می باشد.

اکثر کشور های اروپایی استفاده از قابلیت را تایید کرده اند و عنوان داشته اند که این نرم افزار می تواند کمک بسیار زیادی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار مفید و جالب باشد و کشور های آلمان،اتریش،سوئیس و البته استرالیا هم استفاده از این قابلیت را تایید کرده اند.

استفاده از این ویژگی می تواند بسیار کمک فوق العاده ای در راستای جلوگیری از شیوع بیش از حد این ویروس داشته باشد و ما شاهد این خواهیم بود که این قابلیت توانایی های بسیار بالایی را برای سرور های مختلف و مراکز بهداشتی برای خبردار شدن از حال بیماران مبتلا به ویروس کرونا خواهد داشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر