عدم تولید تراشه Haswell اینتل در ماه های آینده

عدم تولید تراشه Haswell اینتل در ماه های آینده

شرکت اینتل همیشه در پی این بوده است که بتواند بهترین عملکرد و البته بهترین کارایی را برای پردازنده ها و محصولات خود به ارمغان بیاورد و بخاطر همین نیز همیشه در حال اضافه کردن سری های جدید و حذف کردن آنها می باشد.

امروز نیز اینتل اعلام کرده است قرار است برخی از نسخه های سری پردازنده های Haswell را لغو تولید کند و به جای نسخه های ساخته شده از این سری به دنبال تولید نسخه های جدید تر این تراشه ها باشد که کارایی بهتر و سرعت مناسبی به همراه داشته باشد.

اینتل در سال ۲۰۱۳ چیپست های نسل ۸ و سری ۴ خود را با نام انحصاری Haswell راه اندازی کرد و یکی از برترین سری های این شرکت در بخش تراشه بود که توانست بهترین کارایی و عملکرد را میان دیگر پردازنده های شرکت های رقیب اینتل داشته باشد.

عدم تولید تراشه Haswell اینتل بخاطر ارتقا نسخه بندی بوده است که در بین محصولات این شرکت وجود داشته است و این نشان دهنده این می باشد که به تازگی شاهد عرضه پردازنده های سری جدید اینتل با قابلیت های بسیار خاص خواهیم بود.

سری Haswell قرار بود به عنوان تراشه های ۲۲ نانومتری عرضه شوند که بعد از یک فرآیند ناموفق تبدیل شد به تراشه های ۳۲ نانومتری و این یکی از عواملی می باشد که اینتل را وادار می کند تا این سری را در سال ۲۰۲۰ به طور جدی متوقف کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

عدم تولید تراشه Haswell اینتل در ماه های آینده

عدم تولید تراشه Haswell اینتل

چیپست های سری QM87 و HM86 بر روی لپ تاپ های رومیزی طراحی و تولید خواهند شد و همچنین نسخه C226 در سری Haswell باعث شده بود تا یک فروش جالب و قابل توجهی را از سوی اینتل برای این نسخه و سری در نظر داشته باشیم.

شرکای تجاری اینتل که برای محصولات خود هنوز از این سری درخواست کرده اند فقط می توانند تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ اقدام کنند و بعد از آن دیگر سری های Haswell متوقف خواهد شد و گفته می شود به زودی زود شاهد جایگزینی یک سری برتر و البته با کارایی بسیار بالاتر را شاهد خواهیم بود.

در این سری نسخه های H81 و Q87 به احتمال زیاد حذف خواهند شد و دیگر جایگزینی برای آنها وجود نخواهد داشت و به احتمال زیاد سری تراشه های B85 اینتل در سال بعد میلادی یعنی سال ۲۰۲۱ دچار تغییرات و  ارتقا زیادی به همراه خواهد داشت که نشان از قدرت بسیار بالای این نسخه نسبت به نسخه های دیگر این سری معروف و پرقدرت اینتل دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر