عدم مسدود کردن کاربران توییتر هند در دستور کار این شرکت

عدم مسدود کردن کاربران توییتر هند در دستور کار این شرکت

اتفاقات اخیر در هند باعث شده تا رسانه های زیادی در سراسر دنیا با تکیه بر تحریم و فیلتر کردن برخی از شبکه های اجتماعی کمک زیادی به دولت این کشور بکنند، چند روز پیش یک شایعه درمورد فیلتر شدن و بسته شدن برخی از حساب های کاربری شهروندان هندی بود.

حالا این خبر تکذیب شده و توییتر به طور رسمی اعلام کرده این شرکت هیچ تصمیمی برای فیلتر کردن و یا بستن حساب کاربری هیچ یک از کاربران را ندارد و همین موضوع باعث ایجاد حالت های مناسب و بسیار هوشمندانه در سطح بسیار بالایی خواهد بود.

توییتر در یک پست وبلاگ گفته است که علی رغم دستور دولت مودی ، حساب سیاستمداران ، روزنامه نگاران و فعالان هند را مسدود نخواهد کرد. توییتر ایمنی نوشت: “ما هیچ اقدامی در مورد حسابهایی که از نهادهای رسانه ای خبری ، روزنامه نگاران ، فعالان و سیاستمداران تشکیل شده اند ، انجام نداده ایم.” به اعتقاد ما “انجام چنین کاری ، حق اساسی آنها در بیان آزاد را طبق قوانین هند نقض خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این حال ، توئیتر ۵۰۰ حساب را که بخشی از دستورات اولیه مسدود کردن وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) بودند ، محدود و حتی برای همیشه معلق کرد. حسابهای دیگر فقط در هند مسدود شده اند ، اما طبق “سیاست محتوا درباره کشور که از توئیتر خودداری کرده است” توییتر هنوز در خارج از کشور در دسترس است.

عدم مسدود کردن کاربران توییتر

هفته گذشته ، دولت هند به توئیتر هشدار داد که باید “محتوای التهابی” را حذف کند تا مبادا کارمندان با مدت بالقوه زندان روبرو شوند ، طبق بخش ۶۹A قانون فناوری اطلاعات این کشور. این اتفاق پس از انسداد توئیتر در ۲۵۷ حساب انتقاد از دولت نخست وزیر نارندرا مودی ، پس از انسداد اولیه آنها رخ داد.

توییتر گفت که در واقع “چندین” دستور مسدود کردن دریافت کرده است. “از این موارد ، دو مورد دستور مسدود کردن موارد اضطراری بود که ما موقتاً آنها را رعایت کردیم اما متعاقباً دسترسی به مطالب را به روشی که به نظر ما مطابق با قوانین هند بود ، بازیابی کردیم. بعد از اینکه ما این را به MeitY ابلاغ کردیم ، اخطار عدم انطباق به ما اطلاع داده شد. ”این شرکت نوشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر