عرضه آیفون ۱۵ با درگاه USB-C در سال ۲۰۲۳

بر اساس گزارش های منتشر شده، اپل قصد دارد تغییرات بسیار جدی در محصولات خود ایجاد کند. طبق گفته های مارک گورمن، یکی از تحلیلگران بزرگ تکنولوژی، اپل قصد دارد از درگاه USB-C بجای لایتنینگ استفاده کند. طبق گفته های مدیر بلومبرگ، عرضه آیفون ۱۵ با درگاه USB-C در سال ۲۰۲۳ اتفاق خواهد افتاد.

اپل از سال ۲۰۱۲ به طور اختصاصی، تمامی محصولات جدید خود را با درگاه لایتنینگ روانه بازار کرده، حالا یک تغییر اساسی در محصولات ۲۰۲۳ این شرکت ایجاد خواهد شد. اپل قصد دارد این ویژگی را علاوه بر سری آیفون ۱۵ در دیگر محصولات خود مانند آیپد ها و مک بوک ها استفاده کند.

طبق گزارش مارک گورمن، اپل در حال کارکردن بر روی یک آداپتور قدرتمند با سرعت بالا است. آداپتور جدید اپل از نظر اندازه نسبت به آداپتور های لایتنینگ بزرگ خواهد بود و سرعت زیادی برای شارژ کردن ارائه خواهد کرد. همچنین احتمال می‌رود از سری آیفون ۱۵ به بعد، شاهد اضافه شدن ویژگی شارژ سریع به محصولات اپل باشیم.

با حرکت اپل به سمت استفاده از آداپتور های بزرگ و قدرتمند، شرکت های ثالث را برای ارائه لوازم جانبی محصولات اپل بسیار راحت تر خواهد کرد. اپل قبلا برای شرکت هایی که لوازم جانبی این شرکت را تامین می‌کردند حق استفاده از درگاه لایتنینگ را صادر می‌کرد که در صورت استفاده از درگاه USB-C، کنترل این بخش از دست اپل خارج خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
عرضه آیفون 15 با درگاه USB-C در سال 2023

یکی از دلایل مهم این تغییرات، قانون اتحادیه اروپا است. بر اساس قانون جدید اتحادیه اروپا، شرکت های تولید کننده لوازم الکترونیکی باید از یک درگاه شارژ استفاده کنند و اپل برای فعالیت در بازار اروپا مجبور به کوچ کردن از درگاه لایتنینگ به درگاه USB-C خواهد شد. با توجه به گزارش های قبلی، احتمال اینکه اپل برای بازار جهانی از درگاه لایتنینگ استفاده کند و برای بازار اروپا یک نسخه ویژه در نظر بگیرد وجود دارد.

اگر اپل تصمیم بگیرد سری آیفون را با دو نسخه متفاوت به بازار عرضه کند، قطعا با مشکلات زیادی مانند لجستیک و تامین قطعات مواجه خواهد شد. اپل از بدو فعالیت، از دو درگاه اختصاصی لایتنینگ و پلاگین ۳۰ پین استفاده کرده و حالا به نظر می‌رسد سومین درگاه شارژ این شرکت با جنجال بسیار زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

عرضه آیفون ۱۵ با درگاه USB-C می‌تواند موقعیت اپل در بازار گوشی های هوشمند را تحت تاثیر قرار دهد. اگر این برند تصمیم به استفاده از این درگاه داشته باشد، احتمال اینکه به موفقیت برسد به ۵۰ درصد خواهد رسید. سال گذشته یک دانشجوی مهندسی، آیفون ایکس را با درگاه USB-C در سایت eBay به فروش گذاشت که با قیمت ۸۶۰۰۰ دلار به فروش رسید که نشان دهنده علاقه بسیار زیاد کاربران اپل برای استفاده از آیفون با درگاه USB-C است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع phonearena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر