قابلیت اتصال ماهواره‌ای اپل واچ به زودی عرضه خواهد شد

شرکت کوپرتینویی اپل در حال برنامه ریزی برای پیاده سازی قابلیت اتصال ماهواره‌ای اپل واچ و سری جدید آیفون است. این شرکت قصد دارد با استفاده از این تکنولوژی، در محصولات جدید خود قابلیت برقراری ارتباط بدون نیاز به خدمات دهی اپراتور ها را پیاده سازی کند.

در شرایط اظطراری برای تماس با شماره های ضروری، اتصال ماهواره‌ای کاربرد بسیار زیادی دارد و نیازی به اتصال به یک اپراتور را ندارد. یعنی کاربران اپل از این به بعد، با راه اندازی این ویژگی دیگر برای تماس های ضروری هیچ نیازی به سیمکارت نخواهند داشت و با اتصال به ماهواره های مخصوص، ارتباط خود را با مرکز های مورد نظر خواهند گرفت.

برای اولین بار استفاده از فناوری اتصال ماهواره‌ای در محصولات اپل سال گذشته مطرح شد و قرار بود سری آیفون ۱۳ مجهز به این تکنولوژی باشد، اما این اتفاق به واقعیت نپیوست و سری آیفون ۱۳ بدون فناوری اتصال ماهواره‌ای عرضه شد. حالا بعد از گذشت یکسال، بحث استفاده از این تکنولوژی در سری آیفون ۱۴ هم به وسط کشیده شده است.

قابلیت اتصال ماهواره‌ای اپل واچ به زودی عرضه خواهد شد
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

کارکرد این فناوری اینگونه خواهد بود، در مناطقی که سینگال گیری بسیار ضعیفی وجود دارد و یا اصلا هیچ سیگنال دهی وجود ندارد، محصولات آیفون به کمک قطعات استفاده شده با ماهواره ها ارتباط برقرار خواهند کرد. این روش باعث خواهد شد تا در مواقع ضروری کاربران بدون نیاز به سیگنال گیری از یک دکل مخابراتی با مراکز مهم و ضروری مانند اورژانس ارتباط بگیرند.

علاوه بر قابلیت های ذکر شده، این ویژگی باعث گزارش یک وضعیت بحرانی به مراکز اورژانسی را فراهم خواهند کرد. به لطف این تکنولوژی، کاربران اجازه این را خواهند داشت که با تعریف کردن اتفاقات مختلف مانند سقوط و یا غرق شدن به برنامه مورد نظر، هنگام رخ دادن این اتفاقات با مراکز مورد نظر تماس بگیرد.

هنوز این ویژگی توسط اپل تایید نشده است اما قطعا قابلیت اتصال ماهواره‌ای اپل واچ و سری آیفون ۱۴ می‌تواند جزو جذاب ترین ها خواهد بود که غول کوپرتینویی در محصولات جدید خود استفاده می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر