کارت گرافیک رادئون RX 6750 XT در گواهی RRA ظاهر شد

شرکت قدرتمند AMD در حال آماده سازی، کارت گرافیک پرچمدار و قدرتمند خود برای رونمایی در ماه آینده است. طبق گفته ها این کارت گرافیک پرچمدار در لیست RRA ظاهر شده است که برخی مشخصات کلیدی این دستگاه را فاش می‌کند. کارت گرافیک رادئون RX 6750 XT دارای حافظه داخلی ۱۲ گیگابایت از نوع GDDR 6 خواهد بود.

این کارت گرافیک حدود ۲۳۰ وات ورودی خواهد داشت که نیازمند استفاده از مادربرد انحصاری برای استفاده از این توان خروجی است. این کارت گرافیک دارای هسته گرافیکی Navi 22 XT است که از ۲۵۶۰ هسته فعال تشکیل شده است و عملکرد بسیار بی نظیری از خود ارائه خواهد کرد.

سرعت انتقال در این کارت گرافیک تا ۱۸ گیگابیت بر ثانیه ارتقا خواهد یافت و این یک ویژگی بسیار مثبت در این محصول خواهد بود. طبق گفته RRA، این کارت گرافیک دارای سیستم خنک کننده دو شیاره و سه فن خواهد بود که همانند کارت گرافیک پرچمدار انویدیا از عملکرد بالایی برخوردار خواهد بود.

بر اساس گزارش های قبلی، این دستگاه از PCB متفاوتی بهره‌مند خواهد بود و انتظار می‌رود توسط یک پیکربندی کانکتور ۸ پین دوگانه ارائه شود. یعنی یک اسلات جداگانه باید برای این کارت گرافیک بر روی مادربرد ها ایجاد شود. بخاطر مصرف بسیار بالای این کارت گرافیک، به احتمال زیاد شاهد عرضه مادربرد های انحصاری برای استفاده بهینه، بر روی این محصول پیاده سازی خواهد شد.

رقیب اصلی کارت گرافیک رادئون RX 6750 XT ، محصولاتی همچون انویدیا RTX 3090 و اینتل ARC Alchemist خواهد بود که جزو قدرتمندترین کارت های گرافیک دنیا محسوب می‌شوند. از لحاظ بازار و قیمت نهایی برای فروش، این دستگاه همانند مدل های مشابه در بازار خواهد بود، اما باید منتظر پیاده سازی روش های مختلف توسط AMD برای غلبه بر اینتل و انویدیا باشیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع wccftech

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر