دوربین شیائومی ۱۱T در سایت DxoMark نمرات پایینی کسب کرد

عملکرد دوربین شیائومی ۱۱T در سایت DxoMark نمرات پایینی کسب کرد

سایت DxOMark بلاخره تست گوشی هوشمند شیائومی ۱۱T را منتشر کرد که نمرات نه چندان جالبی در مقایسه با نسخه پرو خود دریافت کرده است. DxOMark یکی از سایت های معتبر جهانی برای مقایسه و تست دوربین گوشی های هوشمند است که از نظر تمامی بخش ها تست هایی انجام می‌دهد.

این سایت تست های جدیدی برای دوربین گوشی شیائومی ۱۱ تی انجام داده است که نشان می‌دهد نسبت به نسخه شیائومی ۱۱ تی پرو عملکرد ضعیف و نه چندان مناسبی داشته است و نتوانسته است عملکرد مناسبی به ثبت برساند. نمراتی که برای بخش های مختلف دوربین این گوشی صادر شده است عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشته است.

مجموع امتیاز ۱۰۸ برای این دوربین در نظر گرفته شده است که برای بخش عکاسی نمره ۱۱۱ و برای بخش زوم نمره بسیار ضعیف ۴۲ و برای فیلمبرداری نمره ۱۰۵ در نظر گرفته شده است. این نمرات در صورتی ثبت شده است که فناوری و مکانیزم ساخت دوربین نسخه های ۱۱ تی و ۱۱ تی پرو یکسان است و تفاوت اصلی آنها در پردازنده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

عملکرد دوربین شیائومی ۱۱T بستگی به سخت افزار دارد و با توجه به اینکه چنین ترکیبی به وجود آمده است قطعا عملکرد به دست آمده نشان می‌دهد که تراشه های موبایلی تاثیر مستقیم در کیفیت و عملکرد دوربین دارند و همین موضوع باعث شده است تا نگاه ویژه‌ای به تراشه های سخت افزاری شود.

شیائومی ۱۱ تی دارای دو نسخه با پردازنده مدیاتک دایمنسیتی ۱۲۰۰ و اسنپدراگون ۸۸۸ است. به گفته دکسومارک، تفاوت در پردازنده تاثیر زیادی بر کیفیت تصویر دارد. این شرکت دستگاه را به دلیل فوکوس خودکار دقیق آن در محیط های بیرون و داخل خانه تحسین کرد. علاوه بر این، حتی نویز کم را در عکس های و فیلم ها ارائه می دهد. همچنین به دلیل رندر رنگی آن در ویدیو ها، حتی جزئیات بسیاری خوبی به نمایش می گذارد.

دوربین شیائومی 11T

با این حال، دکسومارک متوجه از دست دادن جزئیات دقیق در حالت عکس شد و تصاویر همچنین دارای رنگ پوست غیر طبیعی در برخی از تصاویر بودند. فوکوس خودکار هم از کار می افتد و در شرایط نور کم ناپدار است. در حالی که زوم کردن گوشی سطوح جزئیات عکس را پایین می آورد و عکس در شب آن هم اغلب نور دهی کمی دارند که باز نشان می دهد پردازنده تا چه حدی روی کیفیت تصویر تاثیر می گذارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر