عملکرد سامسونگ گلکسی S10 بهتر از گلکسی S20 است!

مقایسه عملکرد گلکسی S10 با گلکسی S20

با هر نسل از تلفن های و پردازنده ها، می بینیم که چگونه عملکرد بیشتر و بهتر می شود، چیزی که هنگام سرگرم شدن با بازی های موبایل به وضوح دیده می شود. اکنون، برای همه مشخص شده است که پردازنده های بهتر و بدتری در بازار وجود دارد، حتی در تلفن های که در رنج بالای قیمت قرار دارند که محبوب ترین آنها کوالکام هست، اما اگزینوس، کیرین و مدیاتک هم کنار کوالکام به کار خود ادامه می دهند ولی نه به آن غلضت . حال در جدیدترین پرچمداران سامسونگ، اشتباهی رخ داده است، زیرا می توانیم ببینیم که سامسونگ گلکسی S10 از گلکسی S20 بهتر است.

اول از همه، ما می خواهیم این نکته را روشن کنیم که مقایسه این که می خواهیم ببینید با هم برابر نیست، زیرا بین گلکسی S10 پلاس با کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ و گلکسی S20 با پردازنده اگزینوس ۹۹۰ قرار گرفته است، هر چند مطابق با معیار ها، پردازنده سامسونگ (اگزینوس) به طور قابل توجهی قدرتمند تر از پردازنده سطح بالای قبلی کوالکام است، اما این تست ها ما را با گونه دیگری را به ما نشان می دهد.

کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ حدود ۳۰ فریم بیشتر از اگزینوس ۹۹۰

سالهاست که سامسونگ پرچمدارن خود را به بازار های مختلف و با پردازنده های مختلف تقسیم می کند: در اروپا پردازنده های اگزینوس دارند، اما به عنوان مثال در ایالات متحده از کوالکام استفاده می کنند.

ما هنوز هم درک نمی کنیم که چرا، اما این به معنای عملکرد کمی در مدل های پردازنده اگزینوس و همچنین استقلالش بدتر است. صرف نظر از این، عملکرد همیشه از سال به سال بهبود می یابد، حتی در مقایسه با پردازنده های کوالکام، اگزینوس ۹۹۰ خنده دارد است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

مقایسه ای شدید در بازی بین نسخه سامسونگ گلکسی S10 با پردازنده کوالکام و گلکسی S20 با پردازنده اگزینوس شده است. ما تکرار می کنیم که اگزینوس ۹۰ در اصل از اسنپدراگون ۸۵۵ قدرتمندتر است. هر دو تلفنبا رزولوشن ۶۰ هرتزی و صفحه نمایش فول اچ دی پلاس کار می کنند، علاوه براین نرم افزار Gamebench برای اندازه گیری fps خود در زمان واقعی و به دست آوردن آمار از آنها است.

اگزینوس ۹۹۰ گلکسی S20 پلاس vs اسنپدراگون ۸۵۵ گلکسی S10 پلاس

می توانیم ببینیم که ابتدا تفاوت کمی در بازی NBA 2K20 وجود دارد، اما ما شاهد برخی از قطره های FPS در پردازنده اگزینوس هستیم. بعد از ۱۰ دقیقه بازی با هر دو دستگاه، هر دو از فشار زیاد رنج می برند، اما در حالی که با کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ ما هنوز در حدود ۵۰ فریم در ثانیه هستیم، اما در اگزینوس ۹۹۰ حداکثر حدود ۳۰ فریم در ثانیه است.

با نگاهی به گرافیک fps، موضوع کاملا واضح می شود، فقط باید تغییرات فریم در ثانیه از یک پردازنده به دیگری و میانگین آن را مشاهده کنید: به طور میانگین ۵۴ فریم در ثانیه برای اسنپدراگون ۸۵۵ و ۳۹ فریم در ثانیه برای اگزینوس ۹۹۰.

آزمایش این دو پردازنده در PUBG روشنگر تر است. با هم می بینیم که میانگین فریم در ثانیه سامسونگ گلکسی S10 پلاس در همه شرایط با اختلاف بیش از ۳۰ فریم در ثانیه در برخی مواقع بالاتر از S20 پلاس است اما به طور متوسط، اسنپدراگون ۸۵۵ در ۵۹ فریم در ثانیه باقی می ماند، در حالی که اگزینوس ۹۹۰ با سرعت ۴۰ فریم در ثانیه بازی را اجرا می کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع proandroid

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر