پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ حدود ۳ برابر سریعتر از اسنپدراگون ۸۶۵ است

پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ حدود ۳ برابر سریعتر از اسنپدراگون ۸۶۵ است

همه ما می دانیم که سازنده کره ای که در صنعت گوشی های هوشمند یکه تازی می کند در بسیار از بخش های دیگر هم فعالیت محسوس دارد و دستگاه های الترونیکی زیادی را تولید می کند.

یک از آنها پردازنده های موبایل است. اما پردازنده های اگزینوس به اندازه پردازنده های کوالکام و مدیاتک در بازار محبوب نیستند. علاوه بر این، حتی می توان گفت که این تراشه ها را نمی توان با تراشه های کیرین تولید شده توسط هواوی مقایسه کرد.

اما این امر به زودی تغییر خواهد کرد. اخیرا سامسونگ پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ را فاش کرده است. این پردازنده بر خلاف سایر پردازنده های سامسونگ، از فناوری پردازنده گرافیکی RDNA استفاده می کند.

فناوری پردازنده گرافیکی RDNA در ژوئن سال گذشته توسط سامسونگ ابداع شد و جایگزینی خلف برای پردازنده گرافیکی مالی موجود در بازار خواهد بود.

اگزینوس 1000

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با توجه به استفاده از پردازنده گرافیکی RDNA، امتیاز که عملکرد اگزینوس ۱۰۰۰ کسب کرده بسیار مناسب است. این پردازنده در منهتن امتیاز ۳.۱ را در ۱۸۱FPX کسب کرده است. این تفریبا ۵۰% بالات از پردازنده گرافیکی آدرینو ۶۵۰ استفاده شده در اسنپدراگون ۸۶۵ است. باید این نکته را هم در نظر بگیریم که این کوچکرین تست موجود است.

اگزینوس 1000

در تست نرمال Aztec ruins که به عملکرد بالا نیاز دارد، اگزینوس ۱۰۰۰ با سرعت ۱۳۸ فریم بر ثانیه پشت سر گذاشت. این تقریبا ۲.۵ برابر بالاتر از اسنپرداگون ۸۶۵ است. در تست حداکثری Aztec ruins، میزان فریم اگزینوس ۱۰۰۰ به ۵۸ فریم بر ثانیه رسید، که این هم تقریبا ۳ برابری بیشتر از اسنپدراگون ۸۶۵ بود.

پیش بینی می شود که پردازنده اگزینوس ۱۰۰۰ در پایین سال جاری یا اوایل سال آینده منتشر شود و از یک فرایند ۵ نانومتری استفاده کند.

بنابراین، گلکسی نوت ۲۰ که در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهد شد، مجهز به آن نخواهد بود. احتمالا باید انتظار داشته باشیم که این پردازنده برای اولین بار در سری جدید پرچمدار گلکسی S شروع به کار کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر