فضاپیمای HTV-9 ژاپنی به ایستگاه بین المللی رسید

فضاپیمای HTV-9 ژاپنی به ایستگاه بین المللی رسید

فضاپیمای غول پیکر ژاپنی امسال برای آخرین بار به سمت ایستگاه فضایی بین المللی رفت تا آخرین انتقال های خود را انجام دهد و بعد از ۱۲ ماه به زمین بازگردد، این عملیات انتقال به احتمال زیاد تا چند روز آینده ادامه دار باشد و بعد از آن به کشور ژاپن بازگردد.

این فضاپیما بدون سرنشین می باشد و با هدایت تیم هایی از ناسا و از خود کشور ژاپن هدایت می شود و یکی از غول پیکر ترین فضاپیما های موجود حال حاضر دنیا محسوب می شود که وزنی بالغ بر ۱۲ تن دارد که یکی از تجهیزات مهم فضایی محسوب می شود.

ناسا در بیشتر عملیات خود از این فضاپیما کمک می گیرد که قابلیت ها و کارایی های بسیار فوق العاده ای به همراه دارد که قطعا در انجام تحقیقات و پروژه های فضایی به سازمان هایی مانند ناسا کمک بسیار زیادی می کند که واقعا یک فناوری عالی محسوب می شود.

فضاپیمای HTV-9 ژاپنی حدود ۴۱۸ کیلومتر از قسمتی بر روی اتمسفر زمین حرکت کرد تا به ایستگاه فضایی بین المللی برسد که برای انتقال برخی از اطلاعات و البته برخی از انرژی هایی که این فضاپیما دریافت کرده است به این ایستگاه منتقل کند رسیده است.

ماموریت این فضاپیمای ژاپنی بسیار پیچیده می باشد و قرار است بعد از بازگشت به زمین تیم های اسپیس ایکس و با همکاری ناسا و سازمان فضایی ژاپن بر روی داده ها و اطلاعات جمع آوری شده از فضا را مورد بررسی قرار دهند که قطعا به نتایج بسیار مناسبی خواهند رسید.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

فضاپیمای HTV-9 ژاپنی به ایستگاه بین المللی رسید

فضاپیمای HTV-9 ژاپنی

مهم ترین عملیات این فضاپیما در سال ۲۰۰۹ می باشد که در یک پروژه بسیار حساس وسایل بسیار پیشرفته و تجهیزات فوق العاده ای را از زمین به ایستگاه فضایی بین المللی رسانده بود که با موفقیت همراه بود و تجهیزات وزنی بالغ بر حدود ۱ تن وزن داشتند.

انتقال تجهیزات تحقیقاتی بسیار سنگین بر عهده این فضاپیما می باشد که از فناوری های بروز و جدیدی بهره مند شده است که ناسا یکی از خریداران آن محسوب می شود که دولت ژاپن هیچ اقدامی به فروش این فضاپیما نداشته است.

عملیات و پروژه های این فضاپیمای قدرتمند به پایان نرسیده است و قطعا شاهد ارائه خدمات و انجام پروژه های بسیار جذابی از سوی این دستگاه غول پیکر خواهیم بود، نظر شما درمورد این فضاپیمای بی نظیر و فوق العاده چه می باشد و چه توانایی هایی دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع space

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر