عملیات منحصر به فرد ناسا تا سال آینده

عملیات منحصر به فرد ناسا تا سال آینده

ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر از آخرین اعضای خدمه خود استقبال کرد و تعداد ساکنان این ایستگاه را از سه نفر به شش نفر افزایش داد.

تازه واردان ، کیت روبینز ، فضانورد ناسا و سرگئی ریژیکوف و کیهان نوردان روسی ، سرگئی کود-سرورکوف بودند.سه گانه اکسپدیشن ۶۴ به اعضای قبلی اکسپدیشن ۶۳ کریس کسیدی از ناسا و فضانوردان آناتولی ایوانیشین و ایوان واگنر پیوست.

فضانوردان در داخل یک فضاپیمای سایوز روسی که سه ساعت زودتر از قزاقستان خارج شد ، به ایستگاه رسیدند. روند اتصال به طور مستقیم از تلویزیون ناسا پخش شد ، همانطور که دریچه دریچه به تازه واردان اجازه می دهد تا از فضاپیما به ISS که برای شش ماه آینده خانه آنها است ، منتقل شوند. هر دو فیلم در زیر جاسازی شده است.

اعزام ۶۴ به طور رسمی هفته آینده ، در ۲۱ اکتبر ، هنگامی که کسیدی ، واگنر و ایوانیشین آزمایشگاه فضایی را برای سفر به خانه خود آغاز می کنند ، آغاز می شود.

ناسا در پستی در وب سایت خود گفت: “خدمه Expedition 64 تحقیق در زمینه توسعه فناوری ، علوم زمین ، زیست شناسی ، تحقیقات انسانی و موارد دیگر را انجام خواهند داد” و مریخ ، و به بهبود زندگی در زمین کمک می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
عملیات منحصر به فرد ناسا

عملیات منحصر به فرد ناسا

ناسا خاطرنشان کرد که این دومین پرواز فضایی برای روبینز و ریژیکوف است ، در حالی که کود سوورچکوف – در نخستین پرواز فضایی خود – ۲۴۱ نفری است که از آزمایشگاه مدار در فاصله ۲۵۰ مایلی بالاتر بازدید می کند.

از زمان ورود خدمه Expedition 1 در ۲ نوامبر ۲۰۰۰ ، اعضای جدید خدمه افتخار حضور در ISS را خواهند داشت.

آنها در اواخر ماه نوامبر توسط چهار فضانورد دیگر که به فضاپیمای Crew Dragon SpaceX در اولین پرواز عملیاتی خدمه کپسول از زمان ماموریت Demo-2 در تابستان وارد می شوند ، به آنها ملحق می شوند. در آن مأموریت ، فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب بهنکن با موفقیت سیستم های Crew Dragon را آزمایش کردند و با ایستگاه نه هفته ای در ایستگاه بین راهی به ISS رفت و برگشت کردند.

این ماموریت تاریخی ، که در اینجا در یک گالری عکس نشان داده شده است ، اولین پرتاب فضانورد و بازگشت به داخل خاک ایالات متحده از زمان پایان برنامه شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ است ، با سیستم حمل و نقل SpaceX برای پایان دادن به اعتماد ایالات متحده به پرتاب های سایوز روسی.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر