عملیات موشک استارشیپ با موفقیت انجام شد

عملیات موشک استارشیپ با موفقیت انجام شد

SpaceX فیلم خیره کننده ای از آزمایش اخیر Starship خود را منتشر کرده است ، حاوی حاشیه نویسی که به مراحل اصلی پرواز در ارتفاع بالا برای اولین بار فضاپیما اشاره دارد.

شرکت حمل و نقل فضایی تجاری به هدایت الون ماسک ، یک کارآفرین میلیاردر ، نمونه اولیه Starship SN8 را که خالی نیست ، از مرکز آزمایش خود در بوکا چیکا ، تگزاس ، در تاریخ ۹ دسامبر راه اندازی کرد.

فضاپیمای نسل بعدی ، که اسپیس ایکس قصد دارد با ترکیب موشک Super Heavy خود یک وسیله نقلیه دو مرحله ای قدرتمند برای انجام مأموریت ها به ماه ، مریخ و فراتر از آن بسازد ، قبل از قطع شدن سه موتور رپتور خود ، به ارتفاع حدود ۴۰۰۰۰ فوت رسید. از تبار آن

پس از انجام اولین مانور آیرودینامیکی کنترل شده در نوع خود و مانور تلنگر فرود در پایین آمدن ، موتورهای موشک دوباره درگیر شدند تا سرعت خودرو را کاهش دهند زیرا پس از شش دقیقه از بلند شدن ، زمین به زمین نشست.

علیرغم پایان انفجاری ماموریت پس از اصابت موشک با سرعت به زمین ، اسپیس ایکس پرواز آزمایشی را یک موفقیت خروشان دانست زیرا تیم توانست تعداد زیادی از داده های مهم را برای کمک به آن در توسعه بیشتر وسیله نقلیه فضایی پیشرفته جمع آوری کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

آخرین سیستم راکت استارشیپ شامل موشک مرحله اول Super Heavy SpaceX و فضاپیمای مرحله دوم استارشیپ (که به طور کلی به آن استارشیپ می گویند).

موشک Super Heavy از ۳۱ موتور Raptor برای حمل Starship به فضا استفاده خواهد کرد. پس از آن ، استارشیپ در مجموع از شش موتور رپتور برای مسافرت بین مکان های مختلف استفاده خواهد کرد و قادر به بازگشت به زمین یا فرود روی سیاره دیگری است. این فضاپیما می توانست حتی ۱۰۰ فضانورد را به طور هم زمان حمل کند – تاکنون بزرگترین خدمه ای که یک مأموریت را آغاز کرده اند شامل هشت فضانورد است که در سال ۱۹۸۵ با شاتل فضایی ناسا سفر کردند.

مدیر عامل SpaceX ماسک اخیراً گفت که اگر آزمایش های آینده مطابق برنامه پیش برود ، یک مأموریت خالی از سکون کشتی Starship به مریخ می تواند در اوایل سال ۲۰۲۴ انجام شود.

عملیات موشک استارشیپ

با وجود چالش های ارائه شده توسط همه گیر ، امسال یک سال شلوغ برای SpaceX بوده است. در تابستان فضاپیمای Crew Dragon برای اولین بار فضانوردان را به ISS رساند ، در حالی که با ابتکار عمل Starlink از پهنای باند از فضا نیز پیشرفت کرد. در ماه اکتبر از زمان اولین پرواز Falcon 1 در سال ۲۰۰۸ به صدمین پرتاب موفقیت آمیز خود دست یافت و همین چند روز پیش بیست و ششمین ماموریت خود را در سال جاری آغاز کرد و رکورد جدیدی را برای این شرکت ایجاد کرد. و سپس Starship ، جاه طلبانه ترین پروژه SpaceX تا به امروز ، و پروژه ای است که می تواند سفر فضایی را همانطور که می شناسیم متحول کند.

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر