فروش هفتگی PS5 تقریبا ۲۲.۷ برابر ایکس باکس سری ایکس/اس است

طبق گزارشات خارج از ژاپن، هم اکنون فروش انباشته کنسول های PS5 سونی در ژاپن از ۴۰۰ هزار دستگاه فراتر رفته است. این گزارش همچنین فروش کنسول های نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس/اس را فاش کرد.

۱۷ هفته از عرضه سری کنسول های ps5 می گذرد. طبق خبر های بالا، فروش ps5 به طور مداوم در حال رشد است. حجم فروش هفتگی آن حدود ۳۳۰۰۰ دستگاه است که نسبت به هفته گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است. حجم فروش هفتگی برای سومین هفته متوالی روند صعودی را نشان می دهد.

فروش نسخه استاندارد با ۴۰ درصد افزایش به ۳۰۱۱۷ دستگاه و نسخه دیجیتال هم با ۶ درصد افزایش به ۳۷۲۱ دستگاه رسیده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

همچنین لازم به ذکر است که کنسول بازی نسل قبلی سونی هم همچنان حجم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است. هفته گذشته، فروش سری ps4 در ژاپن با ۹ درصد افزایش به ۳۲۱۷ دستگاه رسیده است. این در حالی است که نسخه استاندارد ۳۲۰۱ دستگاه و نسخه پرو ۱۶ دستگاه فروش داشته است.

علاوه بر این سری سوئیچ نینتندو هم فروش خوبی دارد. به دلیل فروش زیاد بازی های تازه رونمایی شده، هفته گذشته مدل هاس سری نینتندو سوییچ با ۵ درصد افزایش فروش به ۷۸ هزار و ۴۹ دستگاه رسیده است. فروش نسخه معمولی ۳ درصد کاهش یافت و به ۵۹۱۴۱ دستگاه رسید و سوییچ لایت با ۲۴ درصد افزایش به ۲۷۹۰۸ دستگاه رسید.

فروش مایکروسافت کمی ناخوشایند بود. هفته گذشته، ایکس باکس سری ایکس ایکس/اس تنها ۱۴۸۷ دستگاه فروش داشتند. داده ها نشان می دهند که فروش PS4 دو برابر ایکس باکس سری ایکس/اس و فروش PS5 تقریبا ۲۲.۷ برابر بیش تر از ایکس باکس سری ایکس/اس است.

یوشو یوکی، مدیر ارشد مالی سونی، در جلسه گزارش مالی گفت که هدف فروش جهانی PS5 در این سال مالری پیش گرفتن از ۷.۶ میلیون دستگاه است که PS4 در سال خود داشته است. از وضعیت بازار، تفاضای برای PS5 در سال آینده همچنان بالا خواهد بود. PS4 در سال دوم خود به ۱۴.۸ میلیون دستگاه رسید. سونی PS5 هم قصد دارد این رقم را در سال دوم خود شکست دهد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر