فروش گوشی های هوشمند ۵G در سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰ میلیون دستگاه خواهد رسید

در اجلاس صنعت زیست محیطی تیانی، مدیر عامل کواکلام، استیو مولنکوف سخنرانی کرد. علاوه بر چین تلکام، تولید کنندگانی مثل هواوی، ZTE، مدیاتک، سامسونگ و شیائومی هم در این کنفرانس شرکت کرده بودند. استیو در سخنرانی خود گفت، ” ارتباطات بی سیم به یک فناوری اتصال عالی تبدیل شده است، بنابراین روند تجاری ۵G همانطور که انتظار می رود سرعت می گیرد.

فروش گوشی های هوشمند 5G در سال 2020

علاوه بر این، استیو معتقد است که تا سال ۲۰۲۲، فروش جهانی گوشی های هوشمند ۵G به ۷۵۰ میلیون دستگاه خواهد رسید. به علاوه، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۳ تعداد اتصالات جهانی ۵G بیش از ۱ میلیارد باشد. اگر این موضوع صحت داشته باشد، دو سال سریعتر از ۴G خواهد بود.

در سال ۲۰۲۵، تعداد اتصالات جهانی ۵G نزدیک به ۳ میلیارد خواهد بود و ترافیک ۵G 45 درصد از ترافیک داده های شبکه تلفن همراه جهانی را تشکیل می دهد.

توسعه شبکه ۵G بسیار گسترده بوده است. علی رغم فوران اولیه و توطئه علیه این فناوری اوضاع یک کمی به هم ریخت ولی با این حال هنوز بزرگ است.

کوالکام رونمایی سه پلتفرم تراشه ۵G جدید را در برنامه خود دارد

کوالکام اخیرا ار رونمایی یک سری سیستم عامل های تراشه زیرساخت شبکه ۵ۀ برای طیف گسترده ای از سناریو های استقرار از ایستگاه های پایه ماکرو که از MIMO بزرگ برای فشرده سازی ایستگاه های پایه کوچک پشتیبانی می کنند، خبر داد. با این اقدام، شرکت آمریکایی اکوسیستم سلولی مجازی سازی و تغییر قابلیت همکاری شبکه های دسترسی رادیویی را تسریع می کند.

سه پلتفرم تراشه جدید شامل

  • پلت فرم واحد فرکانس رادیویی کوالکام
  • پلت فرم واحد توزیع شده کوالکام
  • و پلت فرم توزیع واحد رادیویی کوالکام

این سه پلت فرم اولین دسته از راه خل ها است که به اپراتور های پیشرو تلفن همراه امکان می دهد تا در نسل جدیدی از شبکه های ران مجازی همگرا مستقر شوند. علاوه بر این، این سیستم عامل ها برای حمایت از تولید کنندگان تجهیزات ارتباطی رای تبدیل شبکه های عمومی و شبکه های خصوصی سازمانی بی سیم به سیستم عامل های نوآورانه برای تحقق پتانسیل کامل ۵G طراحی شده اند.

فروش گوشی های هوشمند 5G در سال 2020

پلت فرم ران ۵G به منظور حمایت از تولید کنندگان تجهیزات شبکه موجود و در حال ظهور، به سرعت بخشیدن به استقرار و تجاری سازی تجهیزات و ویژگی های vRAN می پردازد. همچنین باید نیاز های ۵G شبکه های عمومی و خصوصی را برآورده کند.

پلت فرم جدید فوق الذکر معماری کاملا مقیاس پذیر و بسیار انعطاف پذیر را برای استقرار ایستگاه های پایه کلان و ایستگاه های پایه کوچک فراهم می کند. این برنامه از تمام گزینه های تقسیم عملکرد ۵G بین واحد های توزیع شده و واحد های رادیویی پشتیبانی می کند. این تبدیل شدن مکل قوی موجود کوالکام به محصولات ایستگاه های پایه کوچک ران ۵G را نشان می دهد.

کوالکام در حال کار با اپراتور های پیشرو تلفن همراه در صنعت برای تسریع در انتقال تجهیزات ارتباطی نسل بعدی است. اولین نمونه های مهندسی پلت فرم ۵G ران کوالکام باید در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در دسترس باشند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر