فروش گوشی های هوشمند ۵G تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۷۸ میلیون دستگاه می رسد

فروش گوشی های هوشمند ۵G تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۷۸ میلیون می رسد

ما شاهد ورود چشمگیر شبکه نسل پنجم در سال گذشته بودیم، با این حال، ۲۰۲۰ سالی است که این روند سرانجام مشتری ها را به خود جلب می کند. دلیل آن کاملا ساده است، در حالی که در سال ۲۰۱۹ تعداد اندکی گوشی هوشمند ۵G ‘گران قیمت داشتیم، ولی ۲۰۲۰ اتصال ۵G را به بخش میان رده را رونمایی کرد.

با وجود همه گیری مداوم، افزایش اتصال ۵G گوشی های میان رده متوقف نشد. اکنون تعداد زیادی تراشه ۵G از کوالکام و مدیاتک در اختیار کاربران قرار گرفته است. شرکت وم با مجموعه دیمنسیتی خود به چندین شرکت در چین کمک می کند تا قیمت گوشی های ۵G را کاهش دهند.

به گفته Canalys، چین در حال حاضر استقرار شبکه و در دسترس بودن گوشی را رهبری می کند. این شرکت تحقیقاتی اظهار داشت که ۲۷۸ میلیون گوشی ۵G در سال ۲۰۲۰ به فروش می رسد. بیش از ۶۲ درصد از آنها، یعنی حدود ۱۷۲ میلیون گوشی در بازار چین به فروش می رسد.

گوشی 5G

در حال حاضر، پیش بینی ها حاکی از آن است که بازار ۵G تا سال ۲۰۲۱ با دو برابر مقدار فعلی دستگاه های موجود در بازار های جهان، دو برابر خواهد شد. در سال آینده، تمام مناطق مهم باید پوشش ۵G خود را حتی بیشتر گسترش دهند. نسبت قیمت گوشی های هوشمند ۵G باید روند نزولی خود را تا سال آینده حفظ کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اگر به یاد بیاورید، در آغاز سال ۲۰۲۰ هیچ گوشی ۵G با قیمت ۳۰۰ دلار وجود نداشت. حال گوشی های میان رده زیادی در محدوده زیر ۲۵۰ دلار وجو دارند که از اتصال ۵G هم برخوردار هستند. علاوه بر این، ریلمی در ۱ سپتامبر ریلمی V3 5G را رونمایی کرد که مقرون به صرفه ترین گوشی هوشمند با پشتیبانی از ۵G است.

در واقع ریلمی V3 با قیمت زیر ۱۵۰ دلار در چین عرضه می شود. این اولین دستگاهی است که به بخش قیمتی خود برخورد می کند و اغلب گوشی های هوشمند سطح پایین را تحت پوشش قرار می دهد. به گفته شنگتائو جین ، تحلیلگر Canalys، این نقطه عطف سه ماه زودتر از حد انتظار رسیده است و اثرات قابل توجهی در مناطق دیگر ایجاد خواهد کرد. این تغییرات به مناطقی مثل جنوب شرقی آسیا، EMEA و آمریکای لاتین وارد خواهد شد. به هر حال، شرکت های گوشی هوشمند چینی در حال گسترش تجارت خود در این زمینه ها هستند.

گوشی های هوشمند ۵G بیشتر بدون وجود پوشش شبکه به کشور ها وارد می شوند

البته چندین کشور وجود دارند که هنوز به یک شبکه ۵G مناسب نیاز دارند. با این حال، با این حال اعتقاد می شود که حتی در صورت آماده نبودن شبکه نسل بعدی، شرکت های در نهایت گوشی هیا خود را تحت فشار قرار می دهند. این اجتناب ناپذیر است، تکنولوژی همچنان پیشرفت می کند. شرکت های نباید گوشی های ۵G را در دست داشته باشند، به خصوص هنگامی که تراشه های اخیر با این گوشی هیا عرضه می شوند.

به گفته این شرکت تحقیقاتی، هواوی باید همچنان نقش مهمی در پذیرش گوشی های هوشمند ۵G داشته باشد. این شرکت ممکن است از تمام عدم اطمینان ناشی از ممنوعیت ایالات متحده رنج ببرد. با این حال، در بدترین حالت، جایی که هوای نتواند تحویل دهد، شکاف بازار توسط شیائومی، اوپو و حتی TCL پر خواهد شد.

آخرین و نه مهمترین، این گزارش بیان می که که قیمت فروش گوشی های ۵G در اروپا در سال آینده به ۷۶۵ دلار کاهش می یابد. تا سال ۲۰۲ ۴قیمت متوسط گوشی های هوشمند ۵G باید به ۴۷۷ دلار برسید.

___ با cimpoo باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر