فناوری ۵G در سری آیفون ۱۲

در فصل پاییز، اپل آیفون های سری بعدی خود را عرضه می کند. به خصوص طرفداران اپل انتظار ۵G را در آیفون های جدید می کشند. در واقع تا به حال ما شنیده ایم که آیفون های جدید با فناوری ۵G همراه خواهد بود. اما از کدام فناوری ۵G استفاده خواهد کرد؟

در حال حاضر هیچ بیانیه دقیقی وجود ندارد علاوه بر این اخیرا یک گزارش از زنجیره تامین اپل فاش شده که به این سوال پاسخ می دهد. اما این احتمال هم وجود دارد که همه آیفون ها از استاندارد ۵G پشتیبانی نکنند.

اول از همه اجازه دهید درباره در مورد پیش زمینه این فناوری صحبت کنیم. در حال حاضر دو فناوری اصلی ۵G به نام های Sub-6 و mmWave وجود دارد. که هر دو از سیگنال های ۵G استفاده می کنند. در میان آنها، Sub-6 از باند های فرکانس پایین و متوسط پایین تر از ۶ گیگاهرتزی استفاده می کند، و mmWave از باند های فرکانس بالاتر از ۲۴ گیگاهرتز تا ۳۹ گیگاهرتزی استفاده می کنند.

آیفون های 5G

اولی به عنوان یک فناوری انتقال داده در نظر گرفته می شود که سرعت بیشتری نسبت به ۴G دارد و پیشرفت آن چندان بالا به نظر نمی رسد. اما این فناوری می تواند زمان انتقال داده های را کاهش دهد و نیازی به تراکم بالای ایستگاه های پایه شبکه تلفن همراه ندارد. منظور این است که قادر به استفاده از تجهیزات ایستگاه پایه ۴G موجود است. بنابراین بیشتر کاربران می توانند به سرعت اسمی ۱۰۰ الی ۱۵۰ مگابیت در ثانیه برسند.

mmWave یک استاندارد سریع تر است. از لحاظ تئوری، سرعت واقعی آن حدود ۵۰۰ مگابیت در ثانیه است. با این حال، طول موج آن بسیار کوتاه است. بنابراین استعداد مداخله را دارد که به تراکم ایستگاه پایه بیشتری نیاز دارد. این بدان معنی است که فقط در مناطق بسیار محدود مانند فرودگاه ها، ایستگاه ها بزرگ اتوبوس، استادیوم ها و جاذبه ها ی گردشگری در دسترس خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

قدرت این دو فناوری مشابه روتر های وای فای خانگی ۲.۴ گیگاهرتزی و ۵ گیگاهرتزی است. اگر چه دومی قدرتمند تر است اما با این حال اولی قابلیت ها ایستای بهتری دارد.

پیش از این دیجی تایمز گزارش داده بود که زنجیره تامین اپل انتظار دارد که محموله های آیفون ۵G با mmWave امسال نصف مقدار پیش بینی شده شود.

آیفون های 5G

برخی گمان می کنند که اپل با توجه به طبقه بندی محصولات، پشتیبانی ۵G مختلف را ارائه می دهد. به عنوان مثال، مدل های پایینی فقط از فناوری Sub-6 پشتیبانی می کنند، و این مدل های بالایی خواهند بود که از هر دو فناوری پشتیبانی می کنند. همچنین گمانه زنی هایی وجود دارد از شرکت مستقر در کوپرتینو، که شبکه های مختلف ۵G را بر اساس کشور متمایز می کند.

اطلاعات فعلی به ما نمی گویند که کدام مدل های آیفون ۱۲ از mmWave استفاده خواهند کرد، اما بیشتر کاربران تصور نمی کنند که همه مدل های آیفون ۱۲ از mmWave پشتیبانی خواهد کرد.

به گفته یک تحلیلگر به نام دانیل ایوز، آیفون ۱۲ مدل های ۴G هم خواهد داشت. که می توان این انتظار را از اپل برای کاهش قیمت داشت که دست به توسعه مدل های مدل ۴G بزند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر