فیس بوک از لوگوی مشابه ارز دیجیتالی کالیبرا شکایت کرد

فیس بوک از لوگوی مشابه ارز دیجیتالی کالیبرا شکایت کرد

در چند ماه گذشته فیس بوک از ارز دیجیتالی لیبرا رونمایی کرد و این ارز دیجیتالی زیر مجموعه و تابع شرکت کالیبرا است. فیس بوک نیز از همان ابتدا یک لوگوی دایره ای شکل برای این ارز دیجیتالی طراحی و معرفی کرد، در چند روز گذشته یک استارتاپ در آمریکا با شرکت فیس بوک دچار مشکل شده است و طرفین ادعا می کنند این طراحی و لوگو برای خودشان است و این مسئله پرونده را برای دادگاه ایالتی سخت تر کرده است.

هم شرکت فیس بوک و هم استارتاپ ادعا می کنند که این طراحی مال آنها بوده و طرف مقابل از طرح آنها استفاده کرده است. این درخواست در دادگاه عالی آمریکا در حال بررسی است و تا چند روز آینده جواب نهایی آن صادر خواهد شد. در پرونده چهار متهم وجود دارد: فیسبوک ، کالیبر، یک شرکت طراحی لوگو و استارتاپ طرف مقابل. شاید برای شما هم جالب باشد شرکت طراحی لوگو هر دو طراحی را انجام داده است. و می توان حدس زد که این شرکت طراحی از یک الگو برای طراحی این دو لوگو الهام گرفته است و این لوگو ها شبیه به هم شده است.

 

فیس بوک از لوگوی مشابه ارز دیجیتالی کالیبرا شکایت کرد

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

مشکل در پرونده فیس بوک

طبق شواهد این دو آرم در زمان های مختلف طراحی شده اند، یکی از لوگو ها برای استارتاپ می باشد در سال ۲۰۱۶ است این در حالی است که لوگوی کالیبرا در سال جاری یعنی ۲۰۱۹ طراحی شده است و همین موضوع باعث شده است تا حل این پرونده پیچیده تر و مشکل تر از قبل شود. وجود همچین اخبار و شایعاتی درمورد فیس بوک قطعا برای این شرکت مشکل زا خواهد بود و در درآمد زایی این شرکت نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وکیل شرکت استارتاپ در گفت و گو درمورد لوگو گفته است: درست است که هر دو این لوگو ها از یک شرکت به بیرون داده شده است اما شواهدی نشان می دهد طراحی های اصلی این دو آرم از هم جدا باشد و طراحی اصلی این دو لوگو با هم متفاوت باشد. حرف های این وکیل از پیچیده تر شدن پرونده خبر می دهد. باید منتظر بمانیم و ببینیم تا حکم صادره از طرف دادگاه چه می باشد و کدام یک از طرفین محکوم شناخته می شوند.

هنوز اطلاعات دقیقی درمورد این پرونده به بیرون درز نکرده است، و تمامی این مطالب و اخبار از واقعیت های اولیه دادگاه به حساب می آید. بنظر می رسد شرکت طراحی لوگو از یک الگو برای طراحی های این دو لوگو استفاده کرده است و بعد از بررسی های مختلف هر دو طرف این پرونده شاهد شباهت این دو لوگو به هم شده است. می توان این طور تصور کرد که شرکت طراحی لوگو بعد از گذشت سه سال بعد از طراحی لوگو اول برای طراحی لوگو کالیبرا نیز از این الگو استفاده کرده است.

منبع theverge

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر