فیس بوک شرکت اپل را سرزنش می کند

فیس بوک شرکت اپل را سرزنش می کند

فیس بوک برای دفاع از بستر پیام رسان اجتماعی محبوب خود واتساپ بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه فیس بوک شرکت اپل را به دلیل هک شدن آیفون سرزنش می کند و اعلام می کند که این نرم افزار بی خظر است. دلیل شروع این بحث گوشی جف بزوس موسس آمازون، طی یک هفته گذشته هک شده است.

به گفته معاون رئیس جمهور در امور جهانی و ارتباطات فیس بوم، نیک کلگ، واتس آپ دلیل نقص امنیت آیفون نیست. تقصیر اپل است نه در برنامه پیام رسانی اجتماعی. گزارشات مربوط به این حمله نشان می دهد که آیفون X جف بزروس یک فیلم ۴.۴ مگابایتی با بدافزار دریافت کرده است. این پرونده کوجک به اندازه کافی قدرتمند بود برای سرقت گیگابایتی از پرونده ها و داده های شخصی . این مسئله کوچکی نیست، گذشته از همه این ها، بزوس ثروتمندترین فرد جهان است.

درست پس از گزارشات اولیه، دلیل آن که ادعا می شود ویدیو در برنامه پیام رسانی به اشتراگ گذاشته شده است، به عنوان علت تقصیر عنوان شد. با این حال، فیس بوک، که همچنین واتس آپ و اینستاگرام را نیز در اختیار دارد، برای دفاع از حق و سکوی خود آمد. مطابق آن، این نرم افزار غیر قابل حل است زیرا در این سرویس از رمز گذاری آنها هنوز هک نشده است. به همین دلیل، آنها در امنیت واتس آپ بسیار اعتماد به نفس دارند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تاثیرات مالی بر سیستم عامل اپل(iOS) و آیفون

علاوه بر این، مدیر اجرایی ارشد اظهار داشت که این بدافزار تاثیر گذاشته و بر اکو سیستم iOS تاثیر می گذارد زیرا مستقیما آیفون را تحت تاثیر قرار می دهدو این سرویس به اطلاعات شخصی ذخیره شده به اطلاعات شخصی ذخیره شده با رمزگذاری خود سیستم دسترسی پیدا کرده است. اخیرا فیس بوک از یک گروه NSO از اسرائیل بخاطر ساختن بدافزار هایی که برای هک کردن کاربران مشهور، روزنامه نگاران و نمایندگان دولت استفاده کرده بود، شکایت کرده است.

طبق گزارشات، امکان هک کردن سیستم با رمز گذاری نهایی تا پایان ممکن است. با این جال این یک روش معمول تا به امروز نیست. بیایید ببینیم اپل چگونه به این پرونده پاسخ خواهد داد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر