فیلمبرداری ۸K در تلفن هوشمند !

فیلمبرداری ۸K در تلفن هوشمند !

در زمان های اخیر، تلاش های جدید برای توسعه گوشی های هوشمند صورت گرفته است. با این حال، به نظر می رسد همه چیز خیلی سریع پیش می رود. برای مثال دوربین را در نظر بگیرید، در ابتدای سال گذشته بالاترین سنسور، سنسور ۴۸ مگاپیکسلی بود.

اکنون نه تنها یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی داریم بلکه یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی نیز وجود دارد. در واقع، در حال حاضر گزارشی از سنسور های ۱۵۲ مگاپیکسلی و ۱۹۲ مگاپیکسلی وجود دارد. به نظر می رسد این خیلی سریع است و بسیاری آن را جمع آوری سخت افزار می دانند.

امسال یکی از قابلیت های اصلی که اسنپدراگون ۸۶۵ به تلفن های پرچمدار می بخشد پشتیبانی از فیلمبرداری ۸K است. با این حال گزارش های اخیر ادعا می کند که بسیاری از افراد خوش بین نیستند.

فیلمبرداری 8K در تلفن هوشمند

فیلمبرداری ۸K در تلفن هوشمند !

اگر چه خوب به نظر می رسد جذاب است، اما گزار هایی مبنی بر اینکه ویژگی فیلمبرداری ۸K بی معنی است، حداقل اکنون. انتقاد از این ویژگی در سه بخش اصلی است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
  • فیلمبرداری ۴K زیاد محبوب نیست جه برسد به ۸K
  • ضبط ویدیوی ۸K اغلب محدودیت زمانی خواهد داشت
  • فیلم های ۸k فضای زیادی را اشغال می کنند

به طور خاص، فیلمبرداری ۴K باعث می شود برخی از تلفن های هوشمند از گرمای بیش از حد و خرابی در استفاده از این ویژگی رنج می برند. ۸K دارای بار بیشتری روی اجزای داخلی است، بنابراین انتظار ما چیست!

با نگاهی به محدودیت زمان ضبط، وقتی که گلکسی S9 رونمایی شد، فیلمبرداری ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه  به نقطه فروش تبدیل شد.با این حال، وضعیت واقعی این است که زمان ضبط به ۵ دقیقه محدود می شود.

سری گلکسی S20 امسال نیز همانطور است، فیلمبرداری ۸K با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه به ۵ دقیقه محدود می شوند. این بدان معنی است که زمانی که به بیش از ۵ دقیقه فیلمبرداری نیاز داشتید، باید چندین فیلم بگیرید.

اکنون با نگاهی به مسئله ذخیره سازی، فیلم ۱ دقیقه ای ۸K با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه حدود ۶۰۰ مگابایت می شود. همچنین، یک فیلم ۵ دقیقه ای با همان تنظیمات ۳ گیگ حجم اشغال می کند. این بدان معنی است که بعد از مدتی با کمبود حافظه روبرو می شویم.

البته این به خود کاربر بستگی دارد. این گزارش همچنین ادعا می کند عدم پخش مجدد دلیل  دیگری است که صنعت برای فیلم های ۸K آماده نیست. مانیتور های و تلویزیون های ۸K در حال حاضر گران هستند و سهم بازار بسیار کمی دارند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر