زاکربرگ به سرمایه گذاران گفت که قرارداد اینستاگرام موضوعی ضد انحصاری نیست

او می گوید اینستاگرام به دلیل فیس بوک فقط به سطح فعلی استفاده رسیده است

زاکربرگ به سرمایه گذاران گفت که قرارداد اینستاگرام موضوعی ضد انحصاری نیست

آخرین استدلال زاکربرگ در مورد تمایلات بحث برانگیز فیس بوک این است که اینستاگرام به موفقیت چشمگیر خود دست یافت زیرا شرکت مادر در این زمینه منابع خود را ریخت تا این اتفاق بیفتد. با این حال ، باید منتظر ماند و دید که آیا تنظیم کننده ها با ارزیابی وی موافق هستند یا خیر.

مدیر عامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ اخیراً یک فراخوان سرمایه گذار برگزار کرد و در آنجا سعی کرد از منتقدین و قانونگذاران دوری کند که معتقدند خرید سهم بزرگ این شرکت تهدیدی برای رقابت در فضای رسانه های اجتماعی بوده است. و اگرچه نباید تعجب آور باشد ، فیس بوک نتایج مالی چشمگیر را برای آخرین سه ماهه منتشر کرده است و بار دیگر سهام خود را افزایش می دهد.

این مجری استدلال می کند که در زمان توافق ۲۰۱۲ ، هیچ تضمینی برای رشد اینستاگرام برای جلب توجه بیش از یک میلیارد کاربر در هر ماه وجود ندارد. وی خاطرنشان کرد که فیسبوک آن را به عنوان “رقیب واقعی” نمی بیند ، زیرا این یک شرکت از دیگر شرکت های دیگر در فضای رسانه های اجتماعی بود و فقط ۳۰ میلیون کاربر دارد .

به گفته زاکربرگ ، FTC هنگام روشن شدن کسب اینستاگرام ، از این جزئیات آگاه بود. وی خاطرنشان کرد: من هدفی را تعیین کردم که امیدواریم روزی در اینستاگرام به ۱۰۰ میلیون نفر برسد و می دانم که امروز به نظر می رسد در مقایسه با چگونگی انجام کار بسیار کمرنگ و ناچیز است ، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از سرویس های دیگر که همسالان اینستاگرام بودند . به سرعت در حال رشد است. ”

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

زاکربرگ برای بیان این موضوع ، استدلال می کند که کمپانی هایی مانند Tumblr ، Twitter و Snap که برای دستیابی به سود تلاش می کنند ، رقابت سالم برای Facebook هستند. یا ممکن است او به + Google مراجعه کند ، که با وجود تلاش غول های جستجو برای مقیاس بندی آن ، ناموفق بود. با این وجود ، می توان ادعا کرد که یوتیوب نیز رقیب است اما با چالش های مالی خود روبرو است. غول های اجتماعی چینی مانند WeChat ، Weibo و QQ حتی با فیس بوک که در این کشور مسدود است ، نمی توانند رقابت کنند.

اما اگر نشانه ای وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت با استفاده از شیوه های ضد رقابتی برای دستیابی به تسلط خود توسط مقررات مورد ضرب و شتم قرار گرفته است ، به دنبال خروج شرکا از یکی از بلندپروازانه ترین پروژه های خود نباشید: Libra ، رمزنگاری جهانی که به طور فزاینده ای بعید به نظر می رسد برای راه اندازی همانطور که برنامه ریزی شده است.

در همین حال ، فیس بوک در حال ایجاد وحدت زیرساخت های رسانه های اجتماعی و پیام های خاص خود است ، اینستاگرام را شامل می شود. زاکربرگ گفت که در جلسات داخلی ، او آماده مبارزه با تنظیم کننده هایی است که می خواهند شرکت را به قطعات کوچکتر تجزیه کنند. تاکنون وی با توجه به مقررات اینترنتی “ملاقات سازنده” با ترامپ داشته است ، اما وی متقاعد کردن قانونگذاران وقت بسیار زیادی خواهد گذاشت که کسب فیس بوک از اینستاگرام موضوعی ضد انحصاری نیست.

به نظر می رسد سرمایه گذاران نگران نبردهای ضد انحصاری فیس بوک نیستند. هنگامی که FTC بابت ۵ میلیارد دلار جریمه نقض حریم خصوصی در این شرکت ، ارزش آن را ۱۰ میلیارد دلار افزایش داد. در همین حال ، کنگره از فیس بوک و سایر غول های فناوری سوال می کند که در مورد چگونگی دستیابی به جایگاه های مسلط خود در بازارهای مربوطه سوال می کند .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر