دستیار گوگل از دکمه های ناوبری پشتیبانی نخواهد کرد

دستیار گوگل از دکمه های ناوبری پشتیبانی نخواهد کرد

بعد از اینکه گوگل محصولات جدید خود یعنی موبایل گوگل پیکسل ۴ و گوگل پیکسل ۴ XL را معرفی کرد، همراه آن دو محصول نیز به آپدیت خدمات نرم افزاری خود افزود. این خدمات برای همگام سازی و عملکرد هر چه بهتر خدمات گوگل ساخته و تولید شده است. گوگل علاوه بر این موارد سعی بر تولید نرم افزار های کاربردی برای عملکرد کاربران خود دارد.

گوگل همچنین تصمیم گرفته است تا نسخه های قدیمی گوگل Assistant را از بین ببرد و بجای استفاده از دکمه ها در بخش ناوبری از کنترلر های حرکتی استفاده کند، همین خبر نیز باعث نارضایتی و دلخوری بعضی از کاربران از گوگل شده است.

دستیار گوگل در چند سال اخیر شاهد تغییرات زیادی بوده است، از مهم ترین آنها می توان به تغییر کلی بخش کاربری اشاره کرد که واقعا طراحی و نوع کاربری این نرم افزار را دگرگون کرد. گوگل بعد از کار های بزرگ در نرم افزار گوگل Assistant ، دست به تغییر ناوبری و حذف دکمه برای عملکرد ها شده است.

گوگل بجای استفاده از دکمه برای راحتی کاربران از بخش های حرکتی استفاده خواهد کرد که بیشتر کاربران در سراسر دنیا بخاطر این کار از دست گوگل عصبانی شده اند و در شبکه های اجتماعی با اعتراض از این حرکت گوگل شکایت کرده اند.

هنوز استفاده از حالت دکمه در ناوبری دستیار گوگل در اندروید ۱۰ وجود دارد و می توانید از بخش تنظیمات این حالت را فعال کنید اما بعید به نظر می رسد در گوشی های سال ۲۰۱۹ این حالت فعال شود. چون این حالت به صورت محلی در داخل اندروید ذخیره شده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

دستیار گوگل از دکمه های ناوبری پشتیبانی نخواهد کرد

مشکلات وجود آمده از دستیار گوگل

در بخشی از گزارش ها توسط سایت های معتبر آمده است که کاربرانی که از لحاظ حرکت جسمانی دچار مشکل هستند این حالت برای آنها سخت و راضی کننده نخواهد بود. بزرگترین اشتباه گوگل هم در این بخش است، بجای استفاده از این حالت می توانست دو حالت را روشن نگه دارد.

این مشکلات همراه با آپدیت جدید گوگل Assistant به وجود آمده است و پیش بینی می توان کرد که گوگل این آپدیت را در مدت زمان کوتاهی تغییر خواهد داد، چون در این حالت کاربران زیادی را از دست خواهد داد که برای گوگل ضرر جبران ناپذیری را وارد خواهد کرد.

گوگل در ماه آگوست این حالت را برای نسخه آزمایشی انجام داد که در آن حالت، ژست حرکتی بجای دکمه استفاده شده بود که انجمن های بزرگ اندروید در دنیا از این حالت شاکی شده بودند، دستیار گوگل حالا به خاطر تغییرات زیاد تبدیل به پر دانلود ترین نرم افزار دانلودی در گوگل پلی شده است.

این امکان وجود دارد که گوگل در آپدیت جدید دستیار گوگل این حالت را غیر فعال و یا به دو حالت حرکتی و دکمه ای تغییر دهد، و باید منتظر بمانیم ببینیم که گوگل این تغییرات را در گوگل اسیستانت انجام خواهد داد و یا به روش و راه خود ادامه خواهد داد و به اعتراض کاربران خود اهمیتی نخواهد داد. در مورد این مطلب هرگونه نظر و یا انتقادی دارید زیر همین پست برایمان ارسال کنید.

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر