لنز های دوربین موبایل می توانند بطور چشمگیری نازک تر شوند

لنزهای هوشمند فوق العاده نازک

این که شما یک کاربر آیفون ، هوآوی ، سامسونگ و یا oneplus هستید ، همگی می توانید قبول کنید که برجستگی های دوربین ( منظور از برجستگی بیرون زدگی در پوشش تلفن است ، جایی که دوربین قرار دارد . ) آزار دهنده است . این قسمت به راحتی صدمه می بینند ، شما را از قرار دادن تلفن خود روی میز مجتنب می کنند . وقتی تلفن خود را در چشم انداز نگه دارید ، احساس تحریک کننده کنید. با این حال ، یک راه حل در دست است.

راه حل اینلنزهای هوشمند فوق العاده نازک از دانشگاه یوتا ، در سالت لیک سیتی ، جایی که گروهی از محققان به تازگی لنزهای دوربین گوشی های هوشمند را اختراع کرده اند که ضخامت آنها فقط چند میکرومتر است. اگر نمی دانید یک میکرومتر چیست ، شاید این ایده را به شما بدهد: یک میلیون متر است ، به این معنی که این لنزها هزاران بار نازک تر از آنهایی هستند که در حال حاضر در تلفن های هوشمند پرچم دار استفاده می شوند – و بیست برابر نازک تر از یک موی انسان .

این خبر در مقاله علمی با عنوان “لنزهای باند پهن برای تصویربرداری مادون قرمز با موج بلند” منتشر شد ، که یک لنز نوری واقعاً ریز را توصیف می کند.

این می تواند با ایجاد مؤثر بسیاری از ساختارهای ریز و درشت ، که نور را به سنسور می تاباند ، با هم کار کند تا به عنوان یک لنز عمل کند ، تمام عملکردهای یک لنز هوشمند ضخیم تر را انجام دهد.

یک لنز هوشمند فوق العاده نازک عالی به نظر می رسد ، اما این چگونه تجربه دوربین شما را تغییر خواهد داد؟ برای درک بهتر این لنز های کوچک با راچش منون (استاد مهندسی در دانشگاه یوتا) صحبت کرده شده است .

لنز های دوربین موبایل می توانند بطور چشمگیری نازک تر شوند

درک لنز های هوشمند فوق العاده نازک

لنزهای نمونه اولیه محققان دانشگاه یوتا مسطح بودند ، اما بیشتر لنزهای گوشی های هوشمند گرد هستند – دوربین اصلی در تلفن معمولاً لنزهایی با زاویه دید عریض است. به طور طبیعی ، پس اولین سؤال که به فکر پرسنده سوال می رسد  در مورد لنزها است .

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به طور خاص ، از منون سؤال شده که آیا این لنزهای میکرومتر در مشخصات مختلفی قرار می گیرند – مانند زاویه فوق العاده گسترده ، تله فوتو ، ماکرو یا موارد دیگر. پاسخ به اندازه کافی ساده بود است: “بله ، این دقیقاً همان کاری است که ما انجام می دهیم.”

“ایده این است که این روش را کاملاً شفاف برای یک طراح لنز انجام دهیم. به عبارت دیگر ، طراح لنز [آنچه آنها می خواهند] را مشخص می کند و الگوریتم های ما آن مشخصات را به طراحی لنزهای مسطح تبدیل می کنند. “بنابراین بسیار ممکن است که این لنزها در تمام پیکربندی هایی که از قبل در پشت تلفن هوشمند خود مشاهده می کنید ، بیایند .

لنز های دوربین موبایل می توانند بطور چشمگیری نازک تر شوند

این فناوری عالی است ، اما همانطور که اغلب با پیشرفت های علمی مانند این اتفاق می افتد ، این امکان وجود دارد که هنوز هم می تواند راهی برای رسیدن به خرده فروشی باشد – بنابراین سوال بعدی ما این بود که آیا به زودی می توانیم این را در تلفن های هوشمند ببینیم و در مقیاس زمان چه نوع خواهد بود .

به گفته منون : “بهترین حدس من ۲-۳ سال است” و افزود: “قبل از تلفن های هوشمند ، برنامه هایی در هوافضا و پهپادها وجود دارد که در آن از این لنزها استفاده می شود.”

هنگامی که اخبار این تحقیقات درز پیدا کرد ، چندین مورد دیگر برای لنزها در کنار تلفن های هوشمند مانند پهپادهای سبک تر نظامی یا تجهیزات دید در شب ، عمدتاً برای مصارف نظامی مورد آزمایش قرار گرفتند – و احتمالاً لنزها قبل از آنکه به این اهداف برسند ، برای آن اهداف تلفن های هوشمند مستقر می شوند.

لنز های دوربین موبایل می توانند بطور چشمگیری نازک تر شوند

رها کردن تلفن هوشمند و قطع شدن آن بسیار آسان است ، و اگر لنزهای هوشمند استفاده از ضخامت بیست و یک موی انسان باشد ، به طور قابل توجهی افزایش می یابد ، بنابراین سوال نهایی ما درباره ضعف این لنز بود. به گفته منون ، هیچ نگرانی وجود ندارد: “امروزه همه لنزها در پشت شیشه های قوی محافظت می شوند ، بنابراین این موارد می تواند برای لنزهای هوشمند ما نیز یکسان باشد.”

به طور خلاصه ، برای اینکه لنزها آسیب ببینند ، باید به گوشی خود آسیب جدی وارد کنید.

__ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی  __

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر