ماسک N95 هوامی : ماسکی که چهره شما را نمی پوشاند

سازنده پوشیدنی های هوشمند، هوامی روی ماسک های N95 FFR کار می کند. ویژگی اصلی این ماسک این است که عملکرد شناسایی چهره گوشی های هوشمند تداخلی ایجاد نمی کند.

از این رو، با موفقیت در این پروژه هوامی، امیدوار است که با عرضه این ماسک ها در معرص دید عموم، کاربران بتوانند خود را از ویروس های کشنده محافظت کرده و بدون هیچ مشکلی از گوشی های خود استفاده کنند.

بر اساس گزارش XDA که از این شرکت گرفته شده است، هوامی به آنها گفت که مدت کوتاهی است که روی یک پروژه به نام “uSmile” کار می کردند. هدف از این پروژه نشان دادن لبخند و اجزای صورت دیگر مردم در هنگام استفاده از ماسک در طول همه گیری COVID-19 بود.

اکنون، هوامی به تازگی رندر های یک ماسک N95 جدید که دارای فیلتر N95 قابل تعویض است، را فاش کرده است. نام پروژه این نوع ماسک ها “Aeri” است و ماسک ضدعفونی کننده لقب دارند.

علاوه بر این، این ماسک با هدف آشکار کردن صورت و در نتیجه کمک به افرادی که از ویژگی شناسایی صورت برای بازکردن قفل گوشی خود استفاده می کنند، تولید می شود.

فاصله اجتماعی در این زمان بیماری به یک موزل همه زمانه در زمان بحث و گفتگو تبدلی شده است و مردم هنگام پوشیدن ماسک در ملا عام قادر به تشخیص هم نیستند.

علاوه بر این، ماسک تنفسی N95 مضایای زیادی نسبت به ماسک های معمولی دارد. ماسک های پارچه ای عمومی که بیشتر افراد از آنها استفاده می کنند در برابر قطرات عفونی حاوی سارس COV-2 یا ویروس های دیگر مقاوم نیستند.

برای غلبه به همه این ویروس های و اطمینان از ایمنی ماسک هایی که استفاده می کنید و اینکه به خوبی در زمان استفاده از ویژگی شناسایی چهره در گوشی های هوشمند ایفا نقش کنند، هوامی در حال تهیه بر روی ماسکی با این ویژگی ها است.

رندر های احیر که این از ماسک منتشر شده است دارای دو طرح مفهومی است: X و Y. ویژگی های اصلی ماسک شامل یک پوشش ضد مه، یک قاب شفاف، یک لنت فیلتر قابل تعویض، یک فن تهویه و یک چراغ ماورا بنفش داخلی است.

این ماسک هایی که دارای فیلتر N95 قابل تعویق دارای یک پوشش شفاف هستند که به شکلی قرار می گیرند که بیشتر چهره شما قابل مشاهده باشد. جریان هوا در طرفین، جایی که فیلتر های در آن قرار دارند در جریان است.

این باعث می شود تا ما با اشخاص دیگر ارتباط برقرار کنیم و علاوه بر این به ویژگی های احراز هویت اجازه دهیم که چهره ما را در محل کار و دیگر اماکن شناسایی کند.

این ماسک از مواد انعطاف پذیر ساخته شده است تا راحتی و صافی در چهره افراد ایجاد کند. با این حال، این ماسک قابل شستشو در ماشین نیست، زیرا اجزای آن شامل فیلتر، مواد شفاف و غیره هستند.

 

از این رو، ماسک های Aeri از نور ماورا بنفش برای ضدعفونی کردن ماسک در هنگام استفاده، به کار نرفته است. بلکه این کار با اتصال ماسک به منبع تغذیه با کابل USB-C انجام می شود.

این ماسک ها دارای فیلتر جداشونده هستند که قابل تعویض است، فن ونتیلاتور جهت خنک کردن و گرم کردم هوا متناسب با محیط و سنسور AQI برای کیفیت هوا در لحظه، رطوبت، سرعت تنفس و نظارت بر انقضا فیلتر مورد استفاده قرار گرفته است.

گفته می شود، اینها فلیتر مفهومی هستند که هر لحظه قابل تغییر هستند. علاوه بر این، ایمنی ماسک ها تا زمانی که آنها یک تست مناسب ماسک N95 قرار نگیرند، ۱۰۰% معلوم نمی شود. با این وجود، این یک پروژه جالب از هوامی است و ما باید در آینده منتظر جزئیات بیشتر از آن باشیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع xda-developers

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

1 نظر
  1. عبدالله شیخی میگه

    چیز باحال و جالبیه

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر