ماشین هوشمند تویوتا با نام انحصاری LQ معرفی شد

ماشین هوشمند تویوتا با نام انحصاری LQ معرفی شد

ماشین های هوشمند چند سالی است که بازار خودرو را به دست گرفته اند و سعی می کنند تمام بازار را به نفع خود کنند، شرکت های بزرگی همچون تویوتا و تسلا نیز از پیشرو های این صنعت و تکنولوژی به حساب می آیند. طرفدار ماشین های هوشمند و به نوعی دارای تکنولوژی سبز زیاد تر از ماشین های معمولی است و به نظر می رسد تا چند سال آینده ماشین های معمولی جای خود را به ربات هایی که به سبک ماشین شده اند بدهند.

این طرح ها و ماشین را نمی توان به دید یک خودرو دید و به نوعی باید این گونه ماشین ها را به چشم ربات دید، چون تمامی قابلیت های ربات را دارا می باشد و فقط در یک نقش یک خودرو به بازار عرضه می شوند. با بهتر شدن هوش مصنوعی و پیشرفت بشر در این حوزه باعث شده است تا از این تکنولوژی در تمامی بخش های صنعت و زندگی روزمره استفاده می کند. این هم می تواند خوب باشد و هم می تواند یک خبر بد به حساب بیایید.

تویوتا جزو شرکت هایی است که در این حوزه فعالیت می کند و با همگام سازی های اولیه توسط ماشین و هوش مصنوعی ماشین ها را به ربات خودران تبدیل می کند، شرکت تویوتا با ارائه خودرویی به نام تویوتا LQ در نمایشگاه ces 2017 نشان داد که یکی از پیشرو های مهم و پرقدرت این حوزه می باشد و توانایی این را دارد تا ماشین هایی با هوش مصنوعی و الکترونیکی را تولید کند.

ماشین هوشمند تویوتا با نام انحصاری LQ معرفی شد

مشخصات ماشین هوشمند تویوتا LQ

این ماشین یک خودروی تمام الکترونیکی به حساب میاید و حتی برای سوخت نیز از برق استفاده می کند و این یک ویژگی بی نظیر به حساب می آید که در بیشتر خودرو های امروزی وجود ندارد، تویوتا با طراحی عجیب و غریب این ماشین را تولید می کند و با بهره گیری از طبیعت این خودرو را طراحی کرده است، و به گفته تویوتا این خودرو برای طبیعت هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد،حتی برای طبیعت نیز مفید خواهد بود.

این خودرو دارای تمامی امکانات و ویژگی های الکترونیکی که در خودرو های دیگر وجود دارد داراست، این ماشین با داشتن امکانات الکترونیکی حس خوب بروز بودن را به شما می دهد و باعث می شود راننده با داشتن نقشه آنلاین و بروز و مطلع شدن از تمامی اخبار ترافیک در مسیر رو به رو و وضعیت آب و هوا مطلع شود. این ماشین از تکنولوژی سوخت سبز نیز پشتیبانی می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

یکی از جالب ترین حالت های این ماشین حالت خودران می باشد، یعنی شما با دادن مسیر به رایانه خودکار خود ماشین شروع به حرکت خواهد کرد و بدون هیچ تصادفی شما را به مقصدتان خواهد رساند. با بکار گیری سنسور های هوشمند در هر طرف ماشین باعث می شود تا تمامی اطراف خودرو به وسیله سنسور های حرفه ای تشخیص داده شود و از تصادف و برخورد کردن ماشین با دیگر اشیا و خودرو ها جلوگیری کند که نسبت به خودرو های تسلا بهبود چشمگیری دارد و بدون مشکل و ایراد خواهد بود.

سوخت سبز ماشین هوشمند تویوتا

صندلی های ماشین تویوتا از تکنولوژی های جدید طراحی شده است و باعث می شود راننده و مسافران داخل ماشین با توجه به دمای داخل ماشین تنظیم شود و حتی این قابلیت را دارد با تشخیص از طریق سنسور سن افراد را تخمین بزند و مناسب آنها عملکرد بهتری داشته باشد. طراحی و دیزاین داخلی این خودرو نیز واقعا زیبا و بدون عیب و نقص است.

در این خودرو از تکنولوژی استفاده شده است که علاوه بر اینکه ضرری برای طبیعت ندارد، حتی باعث می شود برای طبیعت اتفاقات خوبی بیافتد. با استفاده از تکنولوژی های جدید و مدرن، تویوتا باعث شده است این ماشین بجای دادن دود به بیرون، اکسیژن از اگزوز ماشین بیرون بیایید و همین امر باعث می شود تا این ماشین در صدر خودرو های سبز و به نوعی الکتریکی باشد. تویوتا با اختراع و ابداع این طرح تحولی عظیم در دنیای خودرو ها به وجود آورده است.

ماشین هوشمند تویوتا با نام انحصاری LQ معرفی شد

تکنولوژی جدید در دنیای خودرو های هوشمند

تویوتا از سال ۲۰۱۶ وارد این حوزه شده است و با امتحان کردن ماشین های مختلف درمورد سوخت سبز و ماشین های الکتریکی به نتیجه ای نرسیده بود، اما این بار با طراحی جالب و جذاب و هوشمندانه خودرویی طراحی کرده است که در دنیای خودرو های الکتریکی واقعا رقیبی ندارد. استفاده از نوعی تایر و بدنه در این ماشین باعث می شود تا حتی تایر هایی که روی بعضی از جاده های خاکی به خاک آن منطقه آسیبی وارد نکند که می توان این قابلیت را از ویژگی های بروز این خودرو نامید.

در کل تویوتا با طراحی و ساخت این خودرو تمامی خودرو ها و سازندگان ماشین را به چالش کشیده است، این ماشین تمام الکتریکی با تکنولوژی و فناوری هایی ساخته شده است که در تمامی خودرو های دنیا وجود نداشته و می توان در نوع خود تک به شمار می آیند. تویوتا قصد دارد تا خط تولید بزرگی برای بخش خودرو های الکتریکی بزند و تمام بازار خودرو های الکتریکی را به دست بگیرد. هنوز اطلاعات کامل و به نوعی دقیق در دسترس نیست و باید تا زمان عرضه کامل این خودرو منتظر ماند و دید شاهکار آخر تویوتا چیست.

منبع techcrunch

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر