مایکروسافت ، پرمخاطره ترین شرکت در دهه گذشته است

با توجه به نظر سنجی موسسه استاندارد و فناوری ملی، مایکروسافت آسیب پذیر ترین شرکت در دهه گذشته بوده است.

این شرکت سابقه غیر قابل پیش بینی این شرکت را دارد که در ده سال گذشته بیشترین آسیپ پذیری را متحمل شده است. این تعداد از ۶۸۰۰ مورد از سال ۲۰۰۹ آغاز شده و به طور متوسط تقریبا ۱۳ آسیپ پذیری برای هر محصول، پیش از اوراکل، آی بی ام، گوگل و اپل وجود دارد. محصولات مایکروسافت نیز با ۶۷۰ مورد بیشترین هک را در سال گذشته تجربه کرده است.

مایکروسافت بیشترین هک، اما ویندوز نیست

پرمخاطره ترین شرکت در دهه گذشته

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اگر چه آسیپ پذیر ترین است، اما به این معنی نیست که ویندوز هم بیش از حد هک داشته است. این علیرغم محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ است. در طی یک دهه گذشته، ویندوز در بین آسیپ پذیر ترین سیستم عامل های رده نهم و دهد را داشت، رهبری این لیست را لینوکس، اندروید و سیستم عامل مک بر عهده گرفته بودند. حتی در سال ۲۰۱ ویندوز فقط در رده های سوم و چهارم را پشت سر اندروید و لینکوس اشغال کرده بود.

پرمخاطره ترین شرکت در دهه گذشته

با وجود این، ویندوز ۱۰ پس از نصب آخرین آپدیت ها، در هفته های گذشته دچار اشکالات و مشکلات می شود. مثال اخیر، آپدیت KB4535996 ویندوز ۱۰ است که از جمله موارد دیگر، مشکلات مربوط به عملکرد جستجو را در سیستم برطرف کرده و عبور از حالت لپ تاپ / تبلت را بهبود بخشید. بد شانسی، آپدیت مورد نظر همچنین باعث بروز اشکلات بزرگی در بین برخی از کاربران می شود. صفحه آبی مرگ، چیزی که رایانه ای را از شروع آن امتناع می ورزد… بعد از اینکه در اوایل ماه مشکل مشابهی تجربه شد، ویندوز ۱۰ به مبارزه خود ادامه داد.

گفتنی است، این شرکت آمریکایی کار خود را در زمینه نوسازی سیستم عامل خود ادامه می دهد. مایکروسافت پس از شروع استقرار نماد های جدید برای برنامه های خود، رابط جدیدی را برای منوی استارت ویندوز ۱۰ آماده می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع windowsblogitalia

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر