کوالکام مجوز تولید تراشه برای هواوی را دریافت کرده است !

اگر چه تحریم های ایالات متحده علیه هواوی این روز ها سر زبان همه است، اما موضوعیت خود را از دست نمی دهد.

و این همه به این دلیل است که تعدادی از شرکت های تامین کننده امید خود را برای دریافت مجوز از مقامات ایالات متحده از دست نداده اند و به به امکان ادامه همکاری با این غول چینی امیدوار هستند. و بعضی از آنها قبلا چنین تایید هایی را دریافت کرده اند. کوالکام می تواند در میان آن دسته از تامین کنندگان باشد.

این خبر در گوشه کنار پخش شد که تراشه ساز آمریکایی مجهز همکاری با هواوی را دریافت کرده است. این به گفته برخی رسانه ها به نقل از منبعی نزدیک به هواوی است .

در نتیجه، اگر این اطلاعات درست باشد، هواوی ممکن است از تراشه های اسنپدراگون برای گوشی های هوشمند خود استفاده کند. فعلا که هیچ یک از طرفین این ماجرا اطلاعات فاش شده را نه تایید و نه رد نکرده اند.

تولید تراشه برای هواوی

همین منابع همچنین در مورد فروخته شدن زیر برند آنر صحبت کردند، اما تعدادی از مدیران برند صاحب تعدادی از سهام این شرکت خواهند شد. ارزش این معامله می تواند ۱۵ تا ۳۰ میلیارد دلار باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تعدادی از کارکنان این شرکت قبلا با پیشنهاد برای اداکه کار علی رغم تغییرات پیش رو، اعلانی در مورد تغییر مالکیت آنر دریافت کرده اند. همه کارمندان بخشی از تیم آنر خواهند بود، اما تحت مالکیت دیگر. افرادی از این تیم هم که نمی خواهند به کار خود در این مجموعه ادامه دهند می توانند با دریافت پایان کار قادر به ترک کار خواهند بود.

برند آنر را فروخت

هواوی مخفیانه برند آنر را فروخت

این کنسرسیومی است که از توزیع کننده دیجیتال چین و دولت شنژن تشکیل شده است. دیجیتال چین در نهایت به یکی از دو سهامدار بزرگ آنر تبدیل خواهد شد و سهم آن ۱۵ درصد خواهد بود. خود این شرکت – شرکت ترمینال آنر را در آوریل سال جاری تشکیل شد و کاملا هم تعلق به هواوی است.

حداقل سه شرکت سرمایه گذاری تحت حمایت دولت و مرکز فناوری شنژن به دیجیتال چین ملحق می شوند. هر کدام از آنها باید در نهایت از ۱۰ تا ۱۵ درصد سهم را دریافت کنند.

پس از خرید آنر، صاحبان جدید قصد دارند بیشتر تیم مدیریتی خود و بیش از ۷۰۰۰ کارمند را حفظ کنند. ظرف ۳ سال آینده، این شرکت باید برای عرضه عمومی به سهام عمومی عرضه شود.

ـــ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ـــ

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر