مدیرعامل اینتل وجود اشعه ردیابی را تایید نکرده است

مدیرعامل اینتل وجود اشعه ردیابی را تایید نکرده است

در هفته ای که گذشت و در سخنرانی که مدیر عامل شرکت اینتل با رسانه ها داشت، شایعات زیادی از آن روز تا به امروز به وجود آمده بود که یکی از بزرگترین آنها وجود اشعه ردیابی در سیستم های گرافیکی اینتل در کارت های گرافیکی XE بوده است. این شایعه را مدیرعامل اینتل رد کرده است و این حرف را فقط یک شایعه نامیده است و آنرا تایید نکرده است.

به گفته خود مدیرعامل اینتل حتی چنین سخنی در رویداد هفته گذشته نشده است و حتی بحث یا سوالی در این مورد از ایشان پرسیده نشده بود و برای همین نیز این شایعه برای او یک سوال تعجب بر انگیز بود. سایت ها نشریه های زیادی درمورد وجود داشتن تکنولوژی ردیابی اشعه در کارت های گرافیکی اینتل مطالب زیادی به وجود آمده بود و بیشتر کاربران این موضوع را قبول داشته اند و آنرا یک پروژه جدید از اینتل می دانستند که با انتشار بیانیه اینتل از بین رفت.

مدیرعامل اینتل در توییت خود چنین نوشته بود: من در مصاحبه هفته گذشته درمورد این تکنولوژی هیچ گونه صحبتی نکرده بودم و حتی درمورد این موضوع هم از من سوالی نپرسیده شده بود. اینتل معماری طراحی کارت های گرافیک خود را تغییر داده است و می توان حدس زد این شایعات در پیرامون این تغییر به وجود آمده است.

تکنولوژی های جدید شرکت اینتل

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در وبلاگ رسمی شرکت اینتل چنین آمده است که قصد دارند کارت های گرافیکی با بهترین طراحی ممکن و با هزینه های خیلی پایین تر نسبت به گذشته طراحی بکنند و خبر از طراحی سری Gen 11 داشته است. و گفته می شود که در ماه های آینده نسل بالاتر این نسخه یعنی Gen 12 به بازار عرضه شود که قانون طراحی درمورد کارت های گرافیکی را تغییر می دهد.

دلیل این تغییر هم این است که رقبای اینتل با طراحی های بهینه تر و با هزینه های پایین تر محصولات خود را به بازار عرضه می کنند که این حرکات باعث شده است تا اینتل دست به کار شود و با تغییر در ساختار کارت های گرافیکی انقلاب دیگری در این صنعت به وجود بیاورد و در رقابت با شرکت هایی همچون AMD عقب نماند.

مدیرعامل اینتل وجود اشعه ردیابی را تایید نکرده است

سری XE از نظر مدیرعامل اینتل

درمورد این سری هنوز اطلاعات دقیق و کاملی وجود ندارد و حتی خود شرکت اینتل نیز اطلاعات خاصی درمورد این محصول انتشار نکرده است و همین باعث شده است تا سایت ها و وبلاگ های معروف درمورد این سری حرف ها و شایعه های زیادی را بنویسند. ما واقعا نمی دانیم که اینتل در سری XE از چه تکنولوژی هایی استفاده خواهد کرد و طراحی جدید خود را در این سری به کار خواهد برد و یا از تکنولوژی اشعه ردیابی استفاده خواهد کرد یا نه.

همه این سوالات تا سه هفته آینده ادامه دار خواهد بود و تا معرفی این محصول باید شاهد سوالات زیادی باشیم. قیمت های پایه و اولیه درمورد سری جدید کارت های گرافیک اینتل وجود دارد و حداقل قیمت ۲۰۰دلار گفته می شود و حداکثر قیمت این محصول نیز هنوز در دسترس نیست و باید تا زمان معرفی و عرضه این محصول توسط اینتل منتظر بمانیم تا ببنیم این همه هیاهو ارزشش را داشته است و یا فقط یک تلف کردن وقت بوده است.

منبع pcworld

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر