مدیرعامل نوکیا: راه‌اندازی شبکه ۶G تا سال ۲۰۳۰ در دسترس خواهد بود

در حالی که شبکه ۵G هنوز در سرتاسر جهان در دسترس نیست، نسل بعدی شبکه ۶G در حال حاضر شروع به ایجاد سرفصل در فضای فناوری کرده است. شرکت های بزرگی همچمون کوالکام، اپل، گوگل و ال جی از جمله برند هایی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند. بر اساس آخرین صحبت های مدیرعامل نوکیا، راه‌اندازی شبکه ۶G تا سال ۲۰۳۰ امکان پذیر خواهد بود.

پکا لوندمارک مدیرعامل نوکیا در جریان سخنرانی مجمع جهانی اقتصاد در داووس، مدعی شد شبکه ۶G تا پایان این دهه به طور عملیاتی پیاده سازی خواهد شد و شرکت های زیادی این فناوری را ارائه خواهند کرد. پکا لوندمارک در ادامه صحبت های خود اشاره کرد، فناوری ۶G صرفا برای گوشی های هوشمند نخواهد بود و به احتمال زیاد ترکیبی برای گجت های هوشمند و هوش مصنوعی خواهد بود.

او همچنین اظهار کرد، این تکنولوژی برای ایجاد یک بستر بزرگ نیازمند عملیات محاسباتی بسیار عظیم است که در سال های آینده شاهد به وقوع پیوستن آن خواهیم بود. در میان صحبت های او می‌شد به فناوری هایی که مربوط به ارتباط اجزای بدن میشد پی برد. در این نشست، نحوه اجرای پیاده سازی فناوری ۶G مطرح شد که مدیرعامل نوکیا جزئیات زیادی از آن منتشر نکرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

شرکت های زیادی در حال سرمایه گذاری بر روی تکنولوژی ۶G هستند و بزرگترین غول های فناوری مانند اپل و کوالکام در حال مشارکت برای اجرایی و پیاده سازی این تکنولوژی هستند. برند های بزرگی مانند کوالکام، الجی، اپل و گوگل در یک کارگروه ۶G عضو شدند و در حال فعالیت مستمر هستند.

با تمامی تفاسیر، هنوز کاربران زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که هنوز از شبکه ۴G به شبکه ۵G منتقل نشده اند. علاوه بر این هنوز مشخص نشده است که فناوری ۶G از چه سرعتی پشتیبانی خواهد کرد. این سرعت و انتقال داده توسط اتحادیه بین المللی ITU تعیین می‌شود و طبق گزارش های منتشر شده، سرعتی تقریبا ۱۰۰ برابر فناوری ۵G خواهد داشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر