مشخصات کیرین ۸۲۰ ۵G : پردازنده ۷ نانومتری

کیرین ۸۲۰ آینده اولین پردازنده ۵G آماده از هواوی است که هدف آن قسمت میانی است. این چیپست جدید در برخی از گوشی های هوشمند میان رده هواوی و همچنین دستگاه های هونور موجود خواهد بود. ایستگاه چت دیجیتال Leakster اولین جزئیات غیر رسمی در مورد سخت افزار د این پردازنده داخلی را ارائه داده است.

اول از همه، پردازنده کیرین ۸۲۰ به تراشه ۷ نانومتری با هسته های کورتکس A76 است که به عنوان هسته های بزرگ عمل می کند. اساسا به همان روش کیرین ۸۱۰ و ۹۹۰ ۴G. و ISP و NPU  کاملا آپدیت شده هستند که احتمالا با پردازنده ۸۱۰ مقایسه می شوند.

به اندازه کافی جالب، این اولین چیپست است که از ریخته گری ها های سیلیکون با پردازنده گرافیکی Mali-G77 منتشر می شود. حتی کیرین ۹۹۰ هم از پردازنده گرافیکی Mali-G77 استفاده می کند که اکنون منسوخ شده است. طبق گفته آرم، G77 در مقایسه با G76 از ۱۲۰% تا ۱۴۰% سریعتر ئر ۲ میلی متری است، همچنین دارای ۳۰% انرژی بیشتر است.

از پردازنده های گرافیکی Mali-G77 در تراشه های اگزینوس ۹۹۰ سامسونگ نیز استفاده شده است که در برخی نسخه های گلکسی S20 وجود دارد. البته، هواوی ترشه میان رده را با ۱۱ هسته پیکربندی نمی کند. با این حال، پردازنده گرافیکی استفاده شده هنوز به جلوتر مایل است از پردازنده گرافیکی Mali-G52 موجود در کیرین ۸۱۰ در سال گذشته است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تست کارایی پردازنده گرافیکی Mali-G77 مربوط به کیرین ۸۲۰

ما معتقدیم که علاوه بر اتصال ۵G جدید، کیرین ۸۲۰ ۵G یک آپدیت مناسب برای گوشی های میان رده هواوی و هونور را نشان می دهد. طبیعی است  هواوی شاهد بهبود سبد سهام خود باشد. بعد از همه، مدیا تک و کوالکام ثابت کردند که آنها قادرند پردازنده ۵G را برای بخش میان رده در اختیار داشته باشند.

اکنون کیرین ۸۲۰ تنها پردازنده میان رده ۵G است که در بعضی از مواقع با پردازنده های پرچمدار سرشاخ می شود. شرکت های دیگر مانند مدیاتک و کوالکام هم می توانند با تولید پردازنده های میان رده ۵G فروش خود را به صورت قابل توجهی افزایش دهند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.